Šiomis dienomis viename „YouTube“ kanale, kurį kuria, kaip nurodo, Kazachstane gimusi, penkerius metus Rusijoje praleidusi, o dabar su lietuviu vyru mūsų šalyje gyvenanti mergina, pasirodė vaizdo įrašas, kur – jos video pokalbis su baltarusiu prisistačiusiu vaikinu.
Jis pasakojo, kad į Lietuvą atvyko 2019 metais, turi leidimą nuolat gyventi čia, dirba.
Mūsų šalyje jam nepatinka. Esą čia nieko gero: valdžioje – „vieni durneliai“, kosminės kainos ir pan.
Nepatinka, kaip aiškino, ir lietuviai. Vėliau dar pridūrė negerbiantis jų. Lygiai kaip ir lietuvių kalbos.
Paklaustas, ar pramoko lietuviškai, vaikinas atsakė, kad bendrauja angliškai, rusiškai.
„O kam man lietuvių? Lietuvių kalbos aš apskritai negerbiu, man tai ne kalba“, – aiškino jis.
Taip pat Baltarusijos piliečiu prisistatęs jaunas vyras sakė, kad ateityje likti Lietuvoje nesiruošia, bet leidimo gyventi neatsisakys, nes gali laisvai keliauti po Europos Sąjungos šalis, be to, čia nusipirko butą.
Dėl šio vaizdo įrašo į Migracijos departamentą kreipėsi ne vienas žmogus. Institucija išsiaiškino kalbėtojo tapatybę.
Konstruktyvi užsieniečių kritika – nieko bloga.
Tačiau šio vaikino ir kitų panašiai mąstančių užsienio valstybių piliečių, gyvenančių Lietuvoje, žodžiai bei nepagarba mūsų šaliai kelia klausimų dėl to, kokius žmones įsileidome, ar jie nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.
Beveik 62,5 tūkst. leidimų
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis LRT Televizijos laidoje „Dienos tema“ prieš porą mėnesių perspėjo, kad kaimyninės šalies piliečių skaičius Lietuvoje darosi problematiškas, sunku juos patikrinti.
Šiuo metu vienokius ar kitokius galiojančius leidimus gyventi mūsų šalyje turi daugiau kaip 60 tūkstančių Baltarusijos piliečių.