B.Giedraitienė iš Zarasų prieš penkerius metus internete pastebėjo nuolaidą šiaurietiško ėjimo lazdoms ir net tiksliai nežinodama, kas tai yra, susidomėjusi jas įsigijo. Moteris ieškojo internete informacijos, kaip tinkamai jas naudoti, dalyvavo kursuose. Iš pradžių Birutė nueidavo neilgus atstumus, o ilgainiui, jausdama sveikatos gerėjimą ir mėgaudamasi šia veikla, moteris nueitą kelią kasdien ilgindavo.
Jaučiu malonumą, norą eiti. Sveikatos prideda, gamtos grožį stebiu, fotografuoju, kiekvieną dieną matosi gamtos pasikeitimai, maršrutus keičiu, pastebiu gamtos grožį.
Šiuo metu 64-erių zarasiškė vidutiniškai per dieną nueina 25 km. Turėdama laisvą nuo darbo dieną ar savaitgalį B.Giedraitienė eina dar daugiau – 30 ar net 40 km per dieną.
„Jaučiu malonumą, norą eiti. Sveikatos prideda, gamtos grožį stebiu, fotografuoju, kiekvieną dieną matosi gamtos pasikeitimai, maršrutus keičiu, pastebiu gamtos grožį“, – pasakojo B.Giedraitienė.
Ėjimas – viena sveikiausių ir natūraliausių judėjimo formų. Kasdien pasivaikščiodami bent 15 minučių pagerinsite savo sveikatą ir savijautą, sumažinsite riziką susirgti įvairiomis vidaus ir neurologinėmis ligomis, turėti viršsvorio, jausti sąnarių skausmus.
Jei iki šiol vaikščiojote nedaug, specialistai nepatartų bandyti iškart per dieną nueiti kelias dešimtis kilometrų. Nueinamą atstumą turite nuosekliai didinti, prieš ėjimą patartina atlikti raumenų ir sąnarių apšilimą.
Kad ėjimas būtų dar malonesnis ir nejaustumėte pėdų skausmo, rekomenduojama naudoti ortopedinius avalynės įdėklus. Naudokite specialius batų įdėklus, jei pėdas skauda tik retkarčiais ir įtariate, jog nemalonus jausmas atsiranda dėl nepatogios ar nekokybiškos avalynės.
Ortopediniai vidpadžiai koreguoja pėdos padėtį ir mažina skausmą bei apsaugo nuo nuovargio. Įdėklai gali būti standartiniai ir gaminami individualiai, įvertinus kiekvieno paciento pėdos anatomiją ir problemą. Įdėklai tolygiai paskirsto krūvį pėdos paviršiuje, išlaiko pėdas taisyklingoje fiziologinėje padėtyje, anatomiškai paremia ir koreguoja pėdų skliautus ir „nukrauna“ skausmingus taškus.
Skirtingų pėdų problemoms taikomi atitinkami avalynės įdėklai. Pakulnės padeda išlaikyti taisyklingą pėdų ašį ir pakelia kulną, todėl mažina Achilo sausgyslėms tenkantį krūvį. Diabetu sergantiems pacientams rekomenduojami minkšti vidpadžiai, apsaugantys jautrią pėdų odą. Sportininkams skirti įdėklai, pasižymintys amortizuojančiomis ypatybėmis, apsaugantys pėdas nuo traumų. Norint sumažinti žalą pėdoms, netgi siūlomi specialūs įdėklai aukštakulniams batams.
Birutė išbandė „Sveikatinės“ sportinius vidpadžius, kuriuos laimėjo dalyvaudama žingsnių skaičiavimo žingsnių konkurse.
„Nusipirkau specialius sportinius batus, kad tilptų padukai. Iš pradžių jautėsi, kad yra kažkas įdėta, dabar pripratau ir nejaučiu jų. Kai batai patogūs, tai ir malonumą jaučiu eidama“, – apie ortopedinius vidpadžius pasakojo B.Giedraitienė.
Birželio 3 dieną Kaune, Panemunės šile, vyks nemokamos Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“, kur organizatoriai kviečia nueiti 15 000 žingsnių (apie 10,5 km). Po ilgų vaikščiojimų pėdas dažniausiai skauda ne dėl nueito atstumo, o dėl nepatogios avalynės, kad išspręstumėte šią problemą ir ėjimas taptų maloniu, rekomenduojama išbandyti specialius avalynės vidpadžius.
„Ėjimo varžybose“ kviečiami dalyvauti visi – amžius neribojamas, o pirmų vietų čia nėra, tad trasą galite įveikti jums maloniu tempu.
„Sveikatinės“ 5 000 žingsnių zonoje tėvai, kol įveiks visą trasą, čia galės palikti vaikus nuo 4 metų. Mažieji nenuobodžiaus, nes vyks linksmos estafetės ir kiti smagūs žaidimai. Tėvai, įveikę visą trasą, trumpesniuoju taku iki šeimos zonos turės nueiti dar 2 500 žingsnių, kad pasiimtų vaikus ir visi turės grįžti iki finišo, kur bus įteikiami medaliai. Pirmasis dalyvių startas – 12 val. Panemunės paplūdimyje.
Dagiau informacijos apie varžybas, vaikų palikimą šeimos zonoje bei nemokamą registraciją rasite čia.