Išteisinti sukčiavimu ir dokumentų klastojimu kaltinti buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, pati Lietuvos krepšinio federacija ir kiti kaltinamieji: buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, jo patarėjas Darius Simėnas, buvęs Sporto centro vadovas Bronislovas Pliavga bei buvęs Panevėžio savivaldybės Ekonomikos skyriaus vedėjas Antanas Stoka.
Be pompastikos
Vienas iš garsaus krepšinio teismų maratono dalyvis, buvęs Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas, socialiniame tinkle „Facebook“ stebėjosi, kad „krepšinio byla“ baigėsi be pompastikos.
„Tyliai tyliai, be spaudos konferencijų, pompastikos, skambių politikų ir tarnybų atstovų pareiškimų baigėsi „krepšinio byla“ – Aukščiausiasis Teismas nesulaukė prokurorų skundo, prieštaraujančio dviejų teisėjų kolegijų priimtiems išteisinamiesiems nuosprendžiams. 7,5 pastarųjų metų turbūt nebuvo patys lengviausi ir laimingiausi septyniems savo šaliai, miestui, krepšiniui atsidavusiems žmonėms“, – rašė D.Simėnas.
Tikslas vienas
Naujienų portalui JP D.Simėnas neslėpė, kad, jei prokurorai būtų padavę skundą, apie tai jau būtų sužinojęs.
„Na, nebent skundas būtų išsiųstas registruotu laišku, bet netiesiogiai, o per aplinkui. Kažkokių ypatingų emocijų nejaučiu. Didesni džiaugsmą jaučiau, kai kovo 23 dieną Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo buvome išteisinti. Dar smagu buvo išgirsti Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos pateikta išvada, kad „tarp Panevėžio savivaldybės ir LKF susiklostė santykiai, kuriems įtakos turėjo ne apgaulė, o bendras visiems gerai žinomas tikslas – sėkmingai organizuoti Europos krepšinio čempionatą Aukštaitijos sostinėje“, – prisiminė D.Simėnas.
Sulaužyti likimai
Buvęs LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas, panašiai kaip ir D.Simėnas, sakė, kad taip ir turėjo baigtis teismų maratonas.
„Jeigu jau būtų prokurorai skundę, skundas būtų pasiekęs teismą. Tačiau reikia pasidžiaugti, kad galima pasitikėti teismais ir, kad tiesa nugali. Tiesa, beviltiškumas apima, kai žinai, jog teismo maratonas buvo kriminalizuotas, politizuotas – net 6 skirtingi straipsniai buvo pritaikyti. Be to, kiek sulaužytų žmonių likimų, kiek sugriautų karjerų, kokios išlaidos padarytos ir kiek daug netekta galimybių“, – svarstė M.Balčiūnas ir pasidžiaugė, kad absurdas baigėsi, o dabar nori gyventi ramiai.
Kaltinimų – ne vienas
Šioje byloje septyni fiziniai asmenys ir LKF buvo kaltinti dėl dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, Panevėžio miesto savivaldybės lėšų įgijimo apgaule ir šių lėšų panaudojimo ne 2011 m. Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato reikmėms, bet vieno iš Panevėžio miesto viešbučių rekonstrukcijai.
Lietuvos apeliacinis teismas padarė išvadą, kad Vilniaus apygardos teismas teisingai konstatavo, jog visų kaltinamųjų veiksmuose išties nebuvo jiems inkriminuotų nusikaltimų sudėties požymių, o LKF ir Panevėžio miesto savivaldybės sudaryta sutartis buvo realiai vykdoma ir ji nebuvo fiktyvi.
Vienijo bendras tikslas
Kaip pasisakė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, tarp Panevėžio savivaldybės ir LKF susiklostė santykiai, kuriems įtakos turėjo ne apgaulė, o bendras visiems gerai žinomas tikslas – sėkmingai organizuoti Europos krepšinio čempionatą Aukštaitijos sostinėje.
Apeliacinės instancijos teismas padarė išvadą, kad teisiamieji nepadarė didelės žalos valstybei, LKF ar Panevėžio savivaldybei.
Praėjo devyneri metai
Lietuvos valstybė ir FIBA buvo pasirašiusios susitarimą dėl 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizavimo Lietuvoje pagal FIBA patvirtintus reikalavimus. Vyriausybė patvirtino, kad čempionatas vyks Lietuvos regionuose, tarp jų ir Panevėžyje.
Jame buvo arena, tačiau nebuvo viešbučio, kuris atitiktų FIBA reikalavimus. FIBA atstovai, patikrinę Aukštaitijos sostinės viešbučius, patvirtino, kad viešbutis „Romantic“ būtų tinkamas čempionato dalyviams apgyvendinti, jeigu būtų atlikta jo rekonstrukcija.