Įtampos dėl migracijos krizės, pasak ministro, „kaip buvo, taip ir yra, jos nemažėjančios“.
„Sprendžiant iš oficialių Baltarusijos ir Rusijos pareiškimų, jeigu galėčiau spėti, koks tolimesnis jų scenarijus, nes jie pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų sumokėti, kad žmonės, kuriuos jie patys atsiveža, turėtų būti grąžinti į jų gimtąsias šalis. Taigi sprendžiant pagal viską, galima sakyti, kad jie pakeitė savo veiklos scenarijų, dabar neleis jiems sklaidytis po visą Baltarusiją.
Atskridusius iš karto veš į stacionarias lauko stovyklas, kurias įrenginės ar patys, ar vers migrantus pasirinkti tokį gyvenimo būdą lauke. Juos apgyvendins ir nuolat, mažesnėmis ar didesnėmis grupėmis šturmuos Europos Sąjungos – Lenkijos, Lietuvos ar Latvijos – sienas.
Nepavykus, grįš atgal, pasipildys naujomis grupėmis ir taip toliau. Visa tai pateikinės tarptautinei bendruomenei kaip humanitarinę krizę, nors jie patys ją ir sukuria“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams komentavo A.Anušauskas.
Įvedus nepaprastąją padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija, čia telkiamos gausesnės tarnybų pajėgos.
Pasak ministro, čia veikia kariuomenės pajėgos, skirtos greitam reagavimui.
„Niekas nežino, kurioje sienos vietoje situacija gali komplikuotis, kurioje vietoje sieną [migrantai] gali imti šturmuoti prievarta, norėdami pakliūti į Lietuvos teritoriją“, – dėstė A.Anušauskas.
Niekas nežino, kurioje sienos vietoje situacija gali komplikuotis.
„Kita dalis karių yra kartu su pasieniečiais nuolatiniam patruliavimui. Mes stengiamės turėti kuo didesnį rezervą, kuris užtikrintų didesnes mūsų galimybes“, – pridūrė jis.
Nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija įvesta baiminantis naujo į Lietuvą neteisėtai bandančių patekti migrantų antplūdžio.