2022 08 23 /11:21

A.Anušauskas: Ukraina investuotų į Lietuvos įmones, gaminančias žvalgybinius dronus

Ukraina pasiryžusi investuoti į Lietuvos įmones, kurios galėtų operatyviai gaminti karui su Rusija reikalingus žvalgybinius dronus, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ministras, antradienį Vilniaus rajone, Kyviškių aerodrome, dalyvaudamas Lietuvos bepiločių orlaivių vystytojų renginyje, teigė, kad paskutinio vizito metu Kyjive Lietuvos pramonės galimybes padėti Ukrainai kare aptarė su prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Mes iki šiol siūlome optiką, antidronus, termovizorius – tai,ką kariuomenė perdavė Ukrainai. Tačiau kalbėjome ir apie dronų gamybą. Ir, beje, ukrainiečiai siūlo investuoti į tas įmones, kuris gali jiems pakankamai greitai padidinti reikalingų žvalgybinių dronų rengimą“, – sakė jis.

Ministras sako, kad renginys yra gera proga dronų gamintojams susipažinti ir užmegzti santykius tarpusavyje, siekti bendradarbiavimo.

„Suprantu, kad dronų gamyba užsiima gal ne viena įmonė. Bet tikrai žinau, kad Lietuva gali pati gaminti tokią įrangą ir dronus, kurie ateityje nenusileistų ir galbūt net būtų pranašesni ir už kovinius dronus, kaip „Bayraktar“, ir kitus žinomesnius pavyzdžius“, – kalbėjo A.Anušauskas.

A.Anušausko inicijuotoje „Dronų dienoje 2022“ antradienį apie 20 Lietuvos bepiločių orlaivių ir jų sistemų vystytojų pristato savo įrangą krašto apsaugos sistemos atstovams.

Tai pirmas tokio pobūdžio renginys, skirtas susipažinti su lietuviškos pramonės gamintojų potencialu žvelgiant iš gynybos perspektyvos. Įrangą ir prototipus vertins įvairių sričių krašto apsaugos sistemos specialistai.

Kaip teigia Krašto apsaugos ministerija, bepiločių orlaivių ir jų sistemų vystymas ateityje paverčiant juos konkrečiais gynybiniais pajėgumais yra viena prioritetinių ministerijos sričių tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu, ES ir NATO, mastu.

Karinių oro pajėgų vadas Antanas Matutis teigė, kad skaitmenizacija, robotika ir nuotolinės skraidyklės tampa neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, naudojama net ir statinių projektavimui, užterštumo stebėjimui, šios technologijos domina ir Lietuvos kariuomenę.

„Lietuvos kariuomenė, žinoma, lygiai taip pat žvalgosi, kas egzistuoja rinkoje, į ką galima atkreipti dėmesį, kas gali būti panaudojama atliekant žvalgybines užduotis, ugnies koregavimo užduotis, galbūt, ateityje – net ir ugnies paramos užduotis“, – kalbėjo pulkininkas.

Jis palinkėjo bepiločių orlaivių sistemų vystytojams būti aktyviems pristatant savo gaminius kariuomenei.

„Gal ateityje kažkas taps mūsų inventoriaus dalimi, kuris atliks paskirtas užduotis Lietuvos kariuomenėje, tuo pačiu saugant Lietuvos karių ir žmonių gyvybes“, – sakė karininkas.

Po renginio numatytos tolesnės diskusijos, situacijos ir galimybių analizė, pajėgumų poreikių ar lūkesčių vertinimas, ilgalaikio planavimo elementai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis