Kaip praneša ministras, kitą savaitę, kiekvienam iš jų gavus dokumentus, tolimesnis jų kuravimas pereina iš Krašto apsaugos ministerijos – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
„Tolimesnis gyvenimas jau bus pačių afganistaniečių rankose“, – feisbuke rašo A.Anušauskas.
„Už septynias darbo su afganistaniečiais savaites dėkojame KAM darbuotojams ir Lietuvos kariuomenei, taip pat Raseinių savivaldybei ir vietos šauliams. Ir, žinoma, LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungai. Dar viena krašto apsaugai taikos meto užduotis teikiant paramą civilėms institucijoms bus įvykdyta, kuri rugpjūčio 22 d. prasidėjo Kabulo vienuoliktuko pasirodymu“, – rašė Krašto apsaugos ministras.
15min primena, kad praėjusią savaitę pranešta, jog prieglobstis suteikiamas 167 afganistaniečiams. Tuo metu dėl kitų vienuolikos dar buvo sprendžiama, nes trūko dalies informacijos, buvo nustatinėjamos aplinkybės.
Praėjusią savaitę Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė sakė, kad į Lietuvą ateityje gali atvykti dar kelios dešimtys buvusių Lietuvos karių pagalbininkų, kol kas nepasiekusių šalies.
Rugpjūčio viduryje NATO pajėgoms besitraukiant iš Afganistano Talibanas beveik visiškai perėmė šalies kontrolę ir apsupo sostinę.
Paskutine vieta žmonėms išvykti tapo Kabulo oro uostas, iš kurio per porą savaičių Vakarų šalys padėjo evakuotis tūkstančiams afganistaniečių, kurių gyvybėms iškilo grėsmė dėl bendradarbiavimo su koalicijos pajėgomis.
Siekdama padėti kariuomenei talkinusiems vietos gyventojams Lietuva į Afganistano sostinę taip pat išsiuntė vadinamąjį „Kabulo vienuoliktuką“ – dešimt karių ir diplomatę, kurie per penkias dienas iš suirutės apimtos šalies evakavo 176 žmones.
Visos 34 šeimos buvo apgyvendintos Raseinių rajone, pasirūpinti jų išlaikymu bei apgyvendinimu Vyriausybė pavedė Krašto apsaugos ministerijai. Tam skirta 600 tūkst. eurų.