Po Seime patirtų kelių nesėkmių – nepavykus priimti mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo pataisų, atmetus Partnerystės įstatymo projektą – A.Armonaitė tikino, kad Laisvės frakcija rankų nesudeda.
„Jeigu tiesa bus tokia, kad balsų nėra, reikės tą pasakyti. Dabar mes vis dar manome ir vis dar atsiraitoję rankoves dirbame, kad tie balsai susirinktų. Ne grasindami kažkaip viešai, ne muštynėse, ne kažką, tiesiog dirbame dabar“, – interviu portalo 15min video laidai „15/15“ sakė Aušrinė Armonaitė.
Šį interviu ir daugiau aktualijų laidos „15/15“ įrašų rasite videogalerijoje.
Nori, kad programa būtų įgyvendinta
– Pirmiausia norėčiau teirautis dėl padėties valdančiojoje koalicijoje. Kai kas pastebi tam tikrų aižėjimo ženklų. Kaip, jūsų akimis, sekasi valdančiajai koalicijai, kuri dirba jau metus?
– Natūralu, kad, matyt, daug kam kilo klausimų po nepasisekusio balsavimo dėl nedidelio kiekio psichoaktyvių medžiagų turėjimo baudžiamųjų įstatymų panaikinimo.
Suprantu, kad yra tam tikra serija straipsnių, kurie tarsi analizuoja – gal kažkas pykstasi ir panašiai.
Šiaip nuotaikos yra darbingos. Mums, Laisvės partijai, aišku, norisi, kad mūsų programa ir mūsų programiniai klausimai skintųsi kelią.
Mes norime pokyčių, mes ir šiaip valdžioje nesame dėl buvimo, mes norime, kad tie klausimai būtų išspręsti. Mums tas yra labai svarbu.
Galbūt čia prieš porą savaičių ir emocijų netrūko, visi mes esame žmonės.
Apskritai Laisvės frakcija Seime ir šiaip Laisvės partija, kaip koalicijos partnerė, manau, yra patikima partnerė.
Mes visada palaikome, kada yra pats svarbiausias balsavimas: ar tai būtų tai, kas numatyta koalicijos sutartyje, ar Vyriausybės programoje – to žiūrime.
Šiaip nuotaikos yra darbingos, bet tikrai turiu pabrėžti, kad, aišku, partijos nariams, rinkėjams, frakcijos žmonėms norisi, jog ir jų programiniai punktai būtų įgyvendinti.
– Minite, kad jūsų partija patikima koalicijos partnerė, bet ar ji visavertė? Nes ne tik mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimo klausimas patyrė tam tikrą fiasko Seime. Taip pat ir Partnerystės įstatymo pateikimas.
– Laisvės frakcija yra tikrai visavertė partnerė, nes visada, kada yra svarbu, 11 frakcijos narių palaiko koalicijos partneriams ar Vyriausybės programai svarbius sprendimus.
– Bet koalicijos partneriai – ne visi, dalis – nepalaiko jums svarbių sprendimų.
– Tai čia gal yra ta liūdnesnė dalis. Mes to palaikymo norime, palaikymo mums reikia gal ir koalicijos viduje – žinoma, pirmiausia jos viduje.
Tačiau taip pat kartais galbūt ir opozicijoje, nes yra partijos, kurios savo programose, nuostatuose turi tam tikrus klausimus įsirašę. Pavyzdžiui, partnerystės projektą.
Norėtųsi, kad būtų daugiau balsavimo už idėjas.
Ne Laisvės partijai reikia tų pokyčių. Žmonėms reikia tų pokyčių – šimtams tūkstančių žmonių. Tai aš tikiuosi, kad pavyks juos priimti.
– Kodėl tikitės, kad pavyks juos priimti? Nes, tarkime, jūsų vadinamieji agroliberalai, tai yra dalis Liberalų sąjūdžio frakcijos narių, aiškiai sako, kad nebalsuos už mažo narkotikų kiekio dekriminalizavimą, jeigu bent panašus projektas būtų, kaip dabar, taip pat yra prieš Partnerystės įstatymą, kuris įteisintų tos pačios lyties asmenų partnerystę.
– Aš nežinau, kam tada vadinti save liberalu. Man yra sunku pasakyti.
– O ar nemanote, kad galite nuvilti rinkėjus? Nes tie vertybiniai klausimai buvo vieni kertinių jūsų partijos rinkimų programoje.
– Rinkėjai turi matyti visą vaizdą ir žmonėms reikia sakyti tiesą.
Jeigu tiesa bus tokia, kad balsų nėra, reikės tą pasakyti. Dabar mes vis dar manome ir vis dar atsiraitoję rankoves dirbame, kad tie balsai susirinktų. Ne grasindami viešai, ne muštynėse, ne kažką, tiesiog dirbame dabar.
Man atrodo, kad niekas nėra suinteresuotas, kad tokiu svarbiu metu valstybėje griūtų valdančioji koalicija, Vyriausybė būtų performuota – tokios turbulencijos nereikia.
Reikia pokyčių. Tą ir bandome padaryti.
Aš manau, kad yra įmanoma surinkti balsus ir šitoje kadencijoje.
Beprotiškai sunku ir nėra čia ką meluoti.
Laisvės frakcijos narių yra 11. Jeigu mūsų būtų 20, būtų visai kitoks dalykas.