Taip ji kalbėjo po to, kai Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje ir paragino Lietuvą atšaukti ambasadorių Pekine.
„Mes siekiame lygiaverčių santykių su visomis valstybėmis. Mūsų ekonominė politika ir toliau turi siekti kuo didesnės rinkų įvairovės ir diversifikacijos, kuri sukurs daugiau galimybių Lietuvos verslui. Būsime viena iš 67 pasaulio valstybių, turinčių savo prekybos atstovybę Taivane ir šių planų neatsisakome“, – feisbuke rašė A.Armonaitė.
Kinijos Užsienio reikalų ministerija teigia, kad konsultacijoms iškviesti ambasadorių paskatino siekis Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija teigia apgailestaujanti dėl tokio Kinijos žingsnio ir dar kartą pabrėžė, kad yra nusiteikusi plėtoti ryšius su Taivanu, kaip ir daugelis kitų Europos Sąjungos ir pasaulio valstybių.
Taivanas prieš kelias savaites pranešė apie atskirai nuo Kinijos Lietuvoje steigiamą atstovybę, kuri turėtų pradėti veikti dar šią vasarą. Lietuva taip pat turėtų atidaryti prekybos atstovybę Taivane.
Maždaug 23 mln. gyventojų turintį Taivaną, oficialiai vadinamą Kinijos Respublika, kaip šalį pripažįsta tik 15 kitų valstybių. Lietuvos tarp jų nėra.