Vis dėlto ji pabrėžia, kad atlyginimų augimas jau numatytas galiojančiame partijų susitarime dėl švietimo.
„Mokytojai visada mokėjo Lietuvoje kovoti už savo teises, ir tai yra gerai. Man atrodo, svarbu to dialogo kelyje atsitraukti kartais nuo raudonų linijų – tiek valdžios institucijoms, tiek profsąjungoms. Aš tikiu, kad bus pasiektas susitarimas, aš tuo neabejoju, ir mokytojų atlyginimai augs, kaip yra numatyta partijų susitarime“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Armonaitė.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga rugpjūčio pabaigoje pranešė, jog traukiasi iš kolektyvinės sutarties su švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei planuoja streiką. Įspėjamasis mokytojų streikas turėtų rugsėjo 15 dieną, o nesulaukus norimų rezultatų, rugsėjo 29-ąją bus surengtas ir tikrasis streikas.
Profsąjunga reikalauja, kad atlygis pedagogams jau nuo šių metų rugsėjo būtų didinamas 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., taip pat reikalaujama klasėse mažinti mokinių skaičių.
Apie ketinimus streikuoti, jei per rugsėjį nebus sutarta dėl jos keliamų reikalavimų, pranešė ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.
Ji reikalauja, kad mokytojų atlyginimas kitąmet siektų 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio, o aukštųjų mokyklų dėstytojams – 150 procentų. Šiuos tikslus Vyriausybė įsipareigojusi pasiekti iki 2024-ųjų pabaigos.
Profsąjunga taip pat prašo, kad švietimo pagalba ir ikimokyklinis ugdymas būtų finansuojami 100 procentų iš valstybės biudžeto.