„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 10 20 /13:02

A.Bilotaitė: prie sienos gali būti apie 6–7 tūkst. sieną kirsti norinčių užsieniečių

Baltarusijos teritorijoje šalia išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos gali būti apie 6–7 tūkst. migrantų, bet šie skaičiai kinta, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Skaičiai yra labai skirtingi, Lenkijos tarnybos pateikia vienokius, mūsų tarnybos pateikia kitokius. Gali būti apie 6–7 tūkst. asmenų, bet šiandien niekas negali pasakyti, nes atsiranda naujos kryptys, nauji skrydžiai organizuojami, paprastinama visų išdavimo tvarka, ir tai rodo, kad Lukašenkos režimas neatsitraukia“, – teigė ministrė.

Pasak ministrės, reaguojant į besikeičiančią situaciją pasienyje, nutarta sustiprinti pažeidžiamiausių valstybės sienos ruožų apsaugą.

Neteisėtus migrantus į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos pusės imta stumti mažiau apsaugotuose, miškinguose, sunkiau pasiekiamuose pasienio ruožuose, todėl nuspręsta perdislokuoti pasieniečių ir kariuomenės pajėgas.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad toks sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame vidaus reikalų ministrės A.Bilotaitės susitikime su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybės saugumo departamento ir kariuomenės atstovais.

Pažeidžiamuose ruožuose bus pasitelktos ir papildomos techninės sienos stebėjimo priemonės, sustiprintas žvalgybinis grėsmių identifikavimas. Taip pat parengtas planas kritiniams atvejams, jeigu į Lietuvą stumiamų migrantų skaičius staiga ženkliai išaugtų.

Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys pataisų paketą dėl neteisėtų migrantų likimo praėjus įstatyme numatytam šešių mėnesių sulaikymo terminui. Pataisos leis tam tikrais atvejais migrantų laisvę pasibaigus sulaikymui apriboti ir be teismo sprendimo.

Pasibaigus šešių mėnesių migranto sulaikymo laikotarpiui, tačiau nespėjus baigti nagrinėti jo skundų dėl prieglobsčio prašymo, atvykėliui nebūtų taikomi judėjimo ribojimai, jeigu jis nekelia pavojaus. Tačiau nustačius pabėgimo riziką, arba turint žinių dėl migranto keliamos grėsmės, jis galėtų būti sulaikomas ilgiau.

„Mes siūlome, kad po šešių mėnesių dėl kiekvieno migranto sprendimas būtų priimtas individualiai – įvertinant pabėgimo, pasislėpimo riziką, grėsmes nacionaliniam saugumui, institucijos mūsų galės priimti sprendimą – ar pratęsti judėjimo ribojimą, ar nepratęsti“, – apie pataisas sakė A.Bilotaitė.

Ministrė pabrėžė, kad Migracijos departamentas jau yra išnagrinėjęs apie trečdalį visų neteisėtų migrantų prieglobsčio prašymų, apie 300 asmenų yra išsiųsti į kilmės šalis.

„Jau šiuo metu išnagrinėtas trečdalis visų prieglobsčio prašymų, aš manau kad Migracijos departamentas dirba tikrai efektyviai ir turėsime rezultatą. Mano žiniomis, apie trys šimtai asmenų jau yra grąžinti į savo kilmės šalis“, – trečiadienį žurnalistams prie Vyriausybės sakė A.Bilotaitė.

Ji teigė, kad prieglobsčio prašymai nagrinėjami sustiprintomis pajėgomis – Migracijos departamente tam papildomai įdarbinti 56 darbuotojai, dar 25 darbuotojus šiam darbui delegavo Užsienio reikalų ministerija.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs