Tuo, kad A.Bilotaitė esą dangsto savo klaidas permesdama atsakomybę kitiems, piktinasi ne tik opozicijos atstovai.
Švelniai tariant, kritiškai A.Bilotaitės elgesį šioje istorijoje vertina ir kai kurie savi – konservatorių frakcijos Seime nariai.
Neoficialiai keli politikai kalbėjo, kad tai, kaip ministrė bando išnešti sveiką kailį policijos sąskaita, yra negarbinga.
„Kokia čia politinė lyderystė? Čia gėda, o viskas tik dėl to, kad galėtum savo uodegą išsukti. O turėtum ginti savo vadovaujamos sistemos dalį, kryžiumi gultis.
Gėda, gėdinga – neturiu žodžių. Ir kaip pasitikėti po to? Kaip dirbti? Kaip tikėti tada?“, – neoficialiai Seime A.Bilotaitės elgesiu piktinosi vienas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovų.
Kilo balsai, komisaro neišklausė
A.Bilotaitės ir Seimo opozicijos susitikimo temperatūra smarkiai pakilo, kai ministrę atsakyti dėl R.Pociaus veiklos vertinimo 2020 ir 2021 metais prie sienos ėmė remti demokratas, buvęs vidaus reikalų ministras ir premjeras Saulius Skvernelis.
Ministrė iš pradžių atsakė klausimu, ar S.Skvernelis dangstė R.Pocių, kuris, kaip nustatė 2018 metais atliktas tyrimas, naudojo tarnybinį transportą savo vestuvėms.
Raginama atsakyti į konkretų jai užduotą klausimą, A.Bilotaitė toliau kalbėjo, kad vertinimas galėjo pasikeisti, situacija galėjo pasikeisti.
S.Skverneliui reikalaujant atsakyti į tai, ko klausiama, ministrė akivaizdžiai susinervino, pakėlė balsą.
Aukščiau balso toną kilstelėjo ir jis.
„Kokią tai turi reikšmę? Kad jis nėjo į darbą? Kad jo aš neradau darbe? Kaip tai galėjo pakeisti mano situaciją?“ – kalbėjo ji.
Vėliau A.Bilotaitė pripažino, kad R.Pociaus veikla nebuvo vertinama blogai.
Tačiau klausė, ką tai keičia, jeigu jis neateina į savo darbą.
„Šiais metais jūs siūlėte labai gerai įvertinti. Komisija įvertino gerai. Praėjusiais metais įvertino labai gerai. Tai apie ką jūs kalbate? Kas pasikeitė nuo to, kad pareigūnams pradėjote tokį mobingą taikyti?
Jūs net nežinote savo pareigų, kai atsakinėjate. Vertinimas yra oficialus dokumentas, kuris yra byloje, ir yra įvertintas labai gerai. Netgi paskutinį vertinimą jūs siūlėte labai gerai įvertinti ir pirmą kartą istorijoje nepakluso komisija ministro valiai ir įvertino gerai“, – irgi pakėlęs balsą kalbėjo S.Skvernelis.
„Klausykite, kuo tai susiję su tuo, kad jis nevykdo savo pareigų?“ – kartojo A.Bilotaitė.
S.Skvernelis susitikimo metu sakė, kad jam keista matyti policijos generalinį komisarą, depolitizuotos institucijos vadovą, mat apie taktiką kalbėti nesirengiama.
„Kadangi viešojoje erdvėje uždavinėjate labai daug taktinių klausimų, labai daug – tikrai apie riaušių organizavimą ir kitus dalykus, tai aš maniau, kad svarbu ne man komentuoti, o tą turi daryti pagal pareigas atsakingas asmuo“, – aiškino A.Bilotaitė.
Prakalbus apie riaušių suvaldymą, R.Požėla pamėgino įsiterpti: „Jeigu suteiktumėte man galimybę pasisakyti.“
Tačiau S.Skvernelis atsakė: „Mes kalbame dabar su ministre. Jūs nelįskite į politiką.“
Po susitikimo R.Požėla kalbėjo apgailestaujantis, kad opozicija neleido jam pasisakyti.
Jo teigimu, dalyvauti susitikime jam pasiūlė A.Bilotaitė.
„Gaila, kad man neleido pasisakyti. Bet manau, kad policijos generalinio komisaro pareigybė yra tokia, kad jis gali atvykti į Seimą, į posėdžius ir reikalui esant išsakyti savo poziciją.
Aš manau, kad daug klausimų yra policijos kompetencija, ne politinė kompetencija, o teisėsaugos įstaigų. Natūralu, kad aš bet kurioje situacijoje turiu būti pasiruošęs atsakyti į keliamus klausimus“, – kalbėjo jis.
Policijos vadovybė prisiėmė atsakomybę dėl raštiško riaušių malšinimo neįforminimo, dėl ko irgi keliami klausimai.