Čia galima studijuoti vokiečių ir anglų kalbas, mokytis siuvimo, dizaino, dailės, o atskleisti meninius gebėjimus padeda šokio teatras. Nuostabiausia tai, kad universitete itin aktyviai savo žiniomis dalinasi savanoriai!
Tiesa, jokia paslaptis, jog ne visiems vyresnio amžiaus visaginiečiams būna lengva peržengti kalbos barjerą – nemažai jų supranta lietuviškai, tačiau drovisi kalbėti. Štai kodėl Visagino trečiojo amžiaus universitetas ėmėsi įgyvendinti projektą, kuriuo norima padėti vyresnio amžiaus Visagino moterims pramokti lietuvių kalbos.
Projekto dalyvės 3 mėnesius individualiai bendrauja su puikiai lietuviškai kalbančiu savanoriu ir taip, žingsnis po žingsnio, įtvirtina lietuvių kalbos žinias, kurios joms tikrai pravers – ir bendraujant buitiniu lygmeniu, ir pildant reikiamus dokumentus.
Ši idėja įgyvendina pagal LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.
Visagino miesto vietos veiklos grupės (VVG) parengta vietos plėtros strategija – tarp 39-ių, kurių įgyvendinimui buvo suteiktas finansavimas. Gautos lėšos per miesto VVG paskirstomas vietos bendruomenių rengiamiems socialiniams projektams, kuriais siekiama mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, skatinama savanorystė, gyventojų įsitraukimas į bendruomenės veiklą.
Visagino trečiojo amžiaus universitetui iš Europos Sąjungos (ES) fondų ir bendrojo finansavimo lėšų buvo skirti 13 tūkst. 516 eurų. Projekto vertė – 19 tūkst. 750 eurų.
Vietos veiklos grupės
Vietos veiklos grupės – kas tai, kam jos skirtos ir kuo gali jums pasitarnauti?
Vietos veiklos grupių žemėlapis
Žemėlapyje galite rasti miestų vietos veiklos grupes, kurių vietos plėtros strategijoms jau skirtas finansavimas. Renkite projektus ir prisidėkite prie pokyčių.