„Jos (vadovų rotacijos – BNS) yra reikalingos, bet kad jų vienų pakaktų, tai tikrai ne“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Dulkys.
Antradienį Seime svarstymo stadijoje pritarta sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo projektui, kuriame numatytos gydymo įstaigų vadovų kadencijos.
Pasak ministro, reikia peržiūrėti medikų rengimo aukštosiose mokyklose programas, vystyti medicinos darbuotojų socialines ir emocines kompetencijas.
„Kai mes kalbame, kaip atpažinti, ar kolega turi polinkį į savižudybę, konfliktų sprendimą, ar turi vadovavimo gebėjimą, tai šių dalykų mokoma arba per mažai, arba išvis nemokoma“, – teigė A.Dulkys.
Ministro teigimu, mobingo prevencija turi atsispindėti ir metiniame gydymo įstaigų vadovų vertinime.
„Vadovų metinio vertinimo dokumentuose turi atsirasti žiūrėjimas, ką jie daro dėl savo žmonių, ar jie rūpinasi jų psichologine būsena, ar daromi organizacijose tyrimai“, – sakė ministras.
Jis teigė, jog vasario–kovo sandūroje sveikatos apsaugos ministerija viešame renginyje žada pristatyti dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigoje atliktų su mobingo prevencija susijusių bandomųjų projektų rezultatus.
„Vasario–kovo mėnesių sandūroje ruošiamės padaryti viešą renginį, kur norėsime papasakoti kaip mums tie pilotiniai dalykai beveik dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigų sekėsi, ir ką mes galime padaryti tose teritorijose, kur yra mobingas, patyčios“, – kalbėjo A.Dulkys.
Teisėsauga vis dar aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės gegužę įvykusios savižudybės aplinkybes, tačiau daugiau detalių neatskleidžia. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.