Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2021 07 26 /12:51

A.Dulkys: rudenį skiepijimas tam tikriems darbuotojams gali tapti privalomas

Rudenį skiepijimas tam tikrų profesijų žmonėms gali tapti privalomas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis taip pat teigė, kad galimybių pasui reikalingo testo valstybė nebekompensuos.
Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rudens sesijai ruošiamės diskusijai apie galimybę numatyti tam tikroms veikloms privalomąjį skiepijimą“, – po neformalaus ministrų susitikimo žurnalistams sakė A.Dulkys.

Pasak jo, pirmiausia tokie reikalavimai būtų taikomi medikams, socialinės globos įstaigų darbuotojams.

Ministro teigimu, rudenį taip pat turėtų būti priimti sprendimai, jog už privalomąjį periodinį testavimąsi susimokėtų darbdavys ar pats darbuotojas.

Be to, artimiausiu metu planuojama plėsti sąrašą specialybių, kurioms toks testavimas taptų būtinas.

„Kokių? Šiandien dar negaliu atsakyti, bet būtų dar plečiamos grupės, kurioms reikia testuotis“, – aiškino ministras.

Karštosios linijos 1808 koordinatorės Gretos Beinaravičiūtės teigimu, nuo pirmadienio išplėtus privalomą periodinį testavimą dėl COVID-19, kai kuriuose miestuose procedūros reikia laukti ir keturias ar penkias dienas.

Paklaustas, ar dėl to neplanuojama didinti testavimo išteklių, A.Dulkys teigė, kad į situaciją „žiūrėsime labai protingai“.

Negalime skirti visų išteklių vien dėl testavimo, kai ta pati bendruomenė yra atsakinga ir už skiepijimą.

„Negalime skirti visų išteklių vien dėl testavimo, kai ta pati bendruomenė yra atsakinga ir už skiepijimą, ir už kitų paslaugų teikimą. Tikrai tai bus daroma protingai, kad išpildytume tuos poreikius“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto, ministras pridūrė, kad kai kur gali tekti pastovėti eilės.

„Žinutė pagrindinė – mokesčių mokėtojų pinigai turėtų būti skiriami, visų pirma, sveikatos paslaugoms teikti, visoms paslaugoms teikti, įskaitant skiepijimą, o ne tik susikoncentruoti į testavimą“, – aiškino jis.

Siekiant suvaldyti delta atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomu tapo nepersirgusiems bei nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, dirbantiems su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais netiesėtais migrantais.

A.Dulkys: testo galimybių pasui Vyriausybė nekompensuos

Galimybių pasui reikalingo testo valstybė nebekompensuos, pirmadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras.

„Tik dienų klausimas, bet galimybių pasui testo valstybė nekompensuos“, – po neformalaus ministrų susitikimo kalbėjo ministras.

Ministras taip pat teigė, kad naujų ribojimų įvedimą planuojama sieti su ligoninėse gydomų pacientų skaičiumi. Ribojimai vėl būtų svarstomi, jei gydymo įstaigose būtų gydoma per 300 žmonių. Anot jo, tai rodiklis, kuris rodo, jog prasideda „per didelė sveiktos apsaugos sistemos apkrova“.

„Negalime grįžti į situaciją, kada dėl ribojimų dalis žmonių netenka įprastų sveikatos priežiūros paslaugų“, – aiškino jis.

Negalime grįžti į situaciją, kada dėl ribojimų dalis žmonių netenka įprastų sveikatos priežiūros paslaugų.

Ministras kol kas neįvardijo, kokie konkretūs ribojimai būtų įvedami.

„Ministerijos tarpusavyje dirbs, tarsis dėl įvairių veiklų, kurios galėtų būti vienaip ar kitaip koreguojamos, ribojamos“, – sakė A.Dulkys.

Jo teigimu, galimybių pasui testavimas mokamas taps „artimiausiu metu“. Be to, bus pripažįstami tik molekuliniai (PGR) testai.

Paklaustas, ar ekstremali situacija bus keičiama į karantiną, sveikatos apsaugos ministras teigė, jog griežtinimai įvedami bus tokiu režimu, koks bus teisiškai jiems reikalingas.

„Jei reikės karantino režimo, jis bus padarytas“, – dėstė ministras.

A.Dulkys teigė, kad delta atmaina Lietuvoje plinta labai sparčiai, todėl skiepijimasis yra būtinas, norint išvengti griežtesnių ribojimų.

Vis dėlto ministras pabrėžė, kad dabartinės vakcinacijos ir sergamumo tendencijos rodo, kad ligoninių lovos numatytą rodiklį pasieks per tris ar keturias savaites.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 100 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 tūkst. 63 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1721.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas