„Su Gediminu Kirkilu buvome bendrakeleiviai visus tuos 30 nepriklausomybės metų. Būdami skirtingų politinių partijų atstovais ir lyderiais vienu metu, tuo pat metu sugebėjome būti ir karštais oponentais, ir daugeliu atveju bendraminčiais ir bendražygiais“, – BNS sakė A.Kubilius.
2006 metais tuometiniam socialdemokratų lyderiui G.Kirkilui suformavus mažumos vyriausybę, tuo metu A.Kubiliaus vadovauta Tėvynės sąjunga priėmė sprendimą remti G.Kirkilo kabinetą.
„Tai buvo pirmas ir unikalus Lietuvos politinėje istorijoje atvejis“, – teigė buvęs premjeras.
Anot A. Kubiliaus, su G.Kirkilu ir vėliau ne kartą dirbo bendruose projektuose, vienas iš jų – po 2014 metais prasidėjusio karo Rytų Ukrainoje ir Krymo okupacijos sukurtas vadinamasis Maršalo planas Ukrainai, skirtas investicijoms į kariaujančios šalies ekonomiką.
„Turėjome daug galimybių diskutuoti, aptarti svarbius valstybei klausimus ir kartu žmogiškai bendrauti. Ta netektis labai netikėta“, – kalbėjo A.Kubilius.
Pasak konservatoriaus, G.Kirkilą jis prisimins kaip intelektualų politiką.
„Jis gebėjo įsiklausyti, išgirsti, man visą laiką jautėsi ir matėsi jo svarbi savybė – intelektualumas, kurį didele dalimi pats užsiaugino. Jautėsi, kad ir supranta pasaulio procesus, sugeba juos analizuoti, sugeba juose matyti Lietuvą, diskutuoti, rašyti. Tai yra ta savybė, kuri Lietuvoje yra pakankamai reta ir ypač dabar mažėjanti“, – sakė A.Kubilius.
Apie buvusio premjero G.Kirkilo mirtį pranešta šeštadienį. Jam buvo 72-eji.
2006–2008 metais G.Kirkilas ėjo ministro pirmininko pareigas, 1992–2020 metais G.Kirkilas buvo Seimo narys, 2004–2006 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas.
2007–2009 metais buvo Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, 2017 metais iš partijos pasitraukė ir įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (dabar Lietuvos regionų partija), iki 2021 metų buvo jos pirmininku.