Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 06 10

A.Monkevičius apie įtariamą sukčiavimą VGTU: akademinė etika visiems turi būti privaloma

Akademinė etika visiems turi būti taikoma vienodai, teigia švietimo ministras Algirdas Monkevičius, reaguodamas į galimą sukčiavimą ir dokumentų klastojimą Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).
Algirdas Monkevičius
Algirdas Monkevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Aš kaip ministras ir ministerija – mes laikomės požiūrio, kad akademinė etika visiems turi būti taikoma vienodai. Lietuvoje tą kartelę turime laikyti“, – BNS sakė švietimo ministras.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą drauge su Vilniaus apygardos prokuratūra dėl galimo sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, įgyvendinant VGTU vieną iš projektų.

Į FNTT kreipėsi akademinės etikos ir procedūrų kontrolierės pareigas anksčiau ėjusi Edita Žiobienė.

VGTU buvo gavusi Europos Sąjungos fondų finansavimą parengti ir išleisti šešis vadovėlius, 13 mokomųjų knygų bei keturis elektroninius vadovėlius.

Europos socialinio fondo agentūros duomenimis, minėtam VGTU projektui išmokėta 1 mln. 85 tūkst. 806 eurai.

Praėjusių metų pabaigoje Akademinės etikos kontrolieriaus tarnybai atlikus tyrimą, pasigesta keturių mokomųjų knygų. Tarp jų – ir VGTU rektoriaus Alfonso Daniūno knygos „Plonasienės metalinės konstrukcijos“.

Švietimo ministras teigia, kad reikia palaukti FNTT ir teismo išvadų ir tik tada vertinti susidariusią situaciją.

„Dabar visa ta medžiaga perduota FNTT. Kita vertus, kitos pusės kreiptasi į teismą, nes nesutinkama su kaltinimais. Todėl, kol vyksta teisminiai procesai, man turbūt nederėtų iškart imti ir vertinti. Reikėtų sulaukti įvertinimo“, – teigė A.Monkevičius.

Taip pat pasigesta mokomųjų knygų „Inovatyvūs plieno tiltai“, „Statinių eksploatavimas ir atnaujinimas“, „Pastatų ardymo ir rekonstravimo technologija“.

Atsižvelgdama į tai, kad „galimi pažeidimai susiję su dokumentų klastojimu, netinkamu projekto vykdymu, galimai neskaidriu Europos Sąjungos lėšų įsisavinimu“, E.Žiobienė nutarė surinktą medžiagą persiųsti Švietimo, mokslo ir sporto, Finansų ministerijoms, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai bei Generalinei prokuratūrai.

VGTU rektorius kontrolierės sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Jis prašo jį panaikinti kaip nepagrįstą. Rektorius tikina, kad knyga buvo išleista.

A.Daniūnas VGTU vadovauja nuo 2011 metų, 2016 metais jis perrinktas rektoriumi antrai kadencijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs