Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 08 31

A.Navickas: kreipdamasi į teismą dėl streiko ministerija parodys savo veidą

Teismui apskųsdama planuojamą mokytojų streiką Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parodys savo tikrą veidą, sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Andrius Navickas
Andrius Navickas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Jo teigimu, ministerija siekia sustabdyti streiką, nes nuogąstauja, kad gali nesuvaldyti jo masto.

„Turbūt žinodami ir vertindami mūsų organizacijos streiko mastą tuo metu (2018 metais – BNS), o mūsų organizacija dvigubai išaugusi, jie supranta, kad kitaip negalės paskui suvaldyti prasidėjusio streiko, jeigu jis išaugtų iki tokio masto, kaip tada reikėtų priimti sprendimus“, – ketvirtadienį per susitikimą su opozicine Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija sakė A.Navickas.

„Labai patogu permesti sprendimą teismui. Žinome, kaip ten viskas vyksta – stabdomas procesas, bylinėjimosi laikotarpis, ir po kelerių metų bus pasakyta, kad leidžiama streikuoti naujai Vyriausybei atėjus. Gaila“, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

Anot jo, kreipimasis į teismą parodys ministerijos nenuoširdumą, kai jie teigia, jog yra pasirengę kalbėtis su profsąjunga.

„(...) būtinai norime tą testą padaryti, nes taip Vyriausybė parodytų tikrą veidą. Jeigu jie eina į teismą, viskas yra aišku su jų pažadais, mokytojai nebepatikėtų jų noru kalbėtis, tomis gražiomis deklaracijomis, kurias jas prieš ateidami į valdžią mums žadėjo“, – sakė A.Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ketvirtadienį pranešė, kad ketinama kreiptis į teisininkus dėl mokytojų profesinės sąjungos planuojamo streiko teisėtumo. Anot jo, ministerija laikosi pedagogams duotų įsipareigojimų, o kolektyvinė sutartis yra vykdoma.

LŠDPS praėjusią savaitę pranešė pasitraukianti iš kolektyvinės sutarties su ministerija šiai neįgyvendinus pažadų dėl vidutinio mokytojų darbo užmokesčio dydžio ir rugsėjo 15-ąją rengianti įspėjamąjį streiką, o nesulaukus norimų rezultatų, rugsėjo 29-ąją būtų surengtas ir tikrasis streikas.

Profsąjunga reikalauja, kad atlygis pedagogams jau nuo šių metų rugsėjo būtų didinamas 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., taip pat reikalaujama klasėse mažinti mokinių skaičių.

Apie ketinimus streikuoti informavo ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, jei per rugsėjį nebus sutarta dėl jos keliamų reikalavimų.

LŠDPS mokytojų streiką organizavo ir 2018 metais, jis truko nuo lapkričio 12 dienos iki metų pabaigos. Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, tuomet dėl geresnių darbo sąlygų streikavo beveik 3,7 tūkst. pedagogų iš 149 įstaigų.

Tuomet streikuotojai buvo kelioms dienoms užėmę Švietimo ministerijos posėdžių salę, ten nakvojo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais