„Lapkričio 22 dieną grįžtame su aktyviais veiksmais streike ir tuo pačiu organizuosime mitingą prie Seimo, kuriame planuoja dalyvauti iki 5 tūkst. mokytojų. Rytoj pateiksime prašymą savivaldybei dėl leidimo“, – BNS pirmadienį vakare po profsąjungos tarybos posėdžio sakė jos vadovas.
Mokytojai streiką sustabdė spalio viduryje, su Vyriausybe nesusitarę dėl didesnių atlyginimų mokytojams. Tačiau jau tuomet profsąjunga žadėjo streiką atnaujinti, jog įtikintų parlamentarus priimti šį sprendimą per biudžeto svarstymus Seime.
Numatyta, kad pirmasis biudžeto svarstymas vyks lapkričio 14-ąją, antrasis – lapkričio 23-ąją, o jį priimti ketinama iki gruodžio 5-ąją.
Vyriausybė kitų metų biudžete siūlo mokytojų darbo užmokesčio augimą numatyti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., ir panašia proporcija nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. Švietimo susitarimo įgyvendinimui kitų metų biudžete papildomai ketinama skirti per 387 mln. eurų.
A. Navicko profsąjunga pastaruoju metu ragino algas kelti dukart po 15 proc. – nuo sausio ir nuo rugsėjo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kartoja neturinti finansinių galimybių pasiūlyti daugiau lėšų mokytojų atlyginimams kelti spartesniu tempu.
Pirmadienį jis teigė per šį laikotarpį su ministerija daugiau nebesikalbėjęs.
„Ministerija mūsų į derybas nekvietė, tai neisim ir nesisiūlysim tartis, jei jie nenori susitarti. Bet vyko daug diskusijų su Seimo nariais“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.
A. Navickas teigė besitikintis, jog atnaujintame streike dalyvaus daugiau mokytojų, nei jų buvo pirmąjį kartą, kai streikavo keli tūkstančiai pedagogų.
Keturios kitos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos su ŠMSM praėjusį mėnesį pasirašė švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį.
Jos taip pat kiek anksčiau sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų, taip pat jos pritarė Vyriausybės siūlymui dėl atlyginimų kėlimo kitąmet.