Anot jo, tai būtų panašu į pasiūlymą garlaivį paversti povandeniniu laivu: „Tai skirtingo mastelio įrenginiai, kurių principai panašūs, bet objekto pobūdis savo mastu, veikimu, sudėtingumu iš esmės skiriasi.“
A.Sekmoko teigimu, tokių praktiškai įgyvendintų pavyzdžių pasaulyje net nėra.
„Pasiūlymas skamba gana keistai. (...) Istorijoje pavyzdžių, kad atominę elektrinę būtų galima paversti dujine, nėra“, – teigia A.Sekmokas, kurio nuomone, toks pasiūlymas panašesnis į S.Skvernelio viešųjų ryšių kampaniją artėjant prezidento rinkimams.
„Reikėtų pradėti nuo to – kiek žinau, premjeras neturi patarėjo energetikai. Apie šitą idėją nieko nežinojo, nekomentavo, kai premjeras paskelbė „planą-chuliganą“ nei Energetikos ministerija, nei Užsienio reikalų ministerija. Ir nekomentuoja. Galėčiau vertinti, kad tai yra viešųjų ryšių žingsnis prezidentės rinkimų kampanijos kontekste.“
Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys LRT radijui teigė manantis, kad į Minską su tokiu pasiūlymu bus kreiptasi artimiausiu metu, bet pripažino tiksliai nežinantis, nei koks yra pats pasiūlymas, nei kas jį rengia.
„Manau, konkretūs ministerijų komentarai bus tada, kai Minskui bus išsiųstas pasiūlymas“, – svarstė V.Poderys.
BNS rašė, kad premjeras Saulius Skvernelis pareiškė žadantis pasiūlyti Baltarusijos valdžiai didžiąją dalį statomos Astravo jėgainės infrastruktūros, įskaitant tinklus ir elektros generavimo įrangą, išnaudoti dujomis kūrenamai elektrinei įrengti.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė po to pareiškė, kad Lietuvai ir toliau būtina siekti Astravo atominės elektrinės uždarymo, o kalbos apie galimą "pragmatinį požiūrį" dėl jėgainės yra "mėginimas prekiauti žmonių saugumu".
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po to sakė nežinantis apie premjero planą dėl Astravo atominės elektrinės.
Seimas 2017 metų birželį įstatymu įtvirtino, jog Astravo elektrinė yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui bei aplinkai ir visuomenės sveikatai. Taip siekta apriboti elektros importą iš Baltarusijos. Vyriausybė vėliau pritarė planui, kaip blokuoti Astravo jėgainėje gaminamos elektros importą.
Lietuva laikosi pozicijos, jog netoli Astravo jėgainė statoma nesaugiai, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų, tuo metu Minskas kaltinimus neigia.