Seimo narė Agnė Širinskienė teigia, kad įvesti draudimai prilygsta nepaprastosios padėties režimui.
Anot parlamentarės, su retomis išimtimis uždraudus vykti į kitą savivaldybę, daugiausia sunkumų gali kilti tiems, kurie nuomojasi būstą vienur, o dirba kitur, su problemomis susidurs žmonės, kurių artimiausia parduotuvė yra kitos savivaldybės teritorijoje.
Manau, kad ribojimai įvesti neįvertinus visų gyvenimiškų aplinkybių, – teigė A.Širinskienė
„Mano galva, kyla labai daug klausimų dėl jų proporcingumo, nes pagal savo apimtis jie prilygsta nepaprastajai padėčiai ir komendanto valandai“, – BNS pirmadienį sakė A.Širinskienė.
„Manau, kad ribojimai įvesti neįvertinus visų gyvenimiškų aplinkybių“, – teigė ji.
„Dabar gali susiklostyti situacijos, kad žmogus dirba Vilniaus mieste, bet nuomos teise valdo turtą kokiuose Trakuose ar Lentvaryje, ar Elektrėnuose, bet nuosavybės jis ten neturi. Taip, tokiu atveju žmogus atvažiuos į Vilniaus miestą dirbti, bet pagal Vyriausybės taisykles namo grįžti jis nebegali“, – kalbėjo „valstiečių“ atstovė.
„Aš gyvendama savo kaime neįsivaizduoju, kodėl aš galėsiu važiuoti į Ignaliną už 30 km pirkti maisto, bet negalėsiu nuvažiuoti į Visaginą už 16 km, nes ten jau yra kita savivaldybė. Logikos kai kuriuose ribojimuose nėra. Tai tikrai sukels labai daug nepatogumų gyventojams“, – teigė A.Širinskienė.
„Valstiečių“ atstovė sako, kad ilgą laiką išlaikyti ribojimus nepakaks esamų policijos pajėgumų. Todėl turės dirbti ir kariuomenė.
„Manau, kad kai prasidės praktinis ribojimų taikymas, mes atsidursime keblioje situacijoje. Aš jau nekalbu apie tai, kad policijos pajėgumų trūks, nes aš labai gerai atsimenu, kai Velykų laikotarpiu buvo ribojimai, tai jau tada policijai buvo aišku, kad daugiau dienų negalėtų pakelti“, – sakė Seimo narė.
„Aš manau, kad šiuo atveju bus neapsieita be kariuomenės įvedimo, nes tokiais pajėgumais išlaikyti tris savaites ribojimus, kad jie tikrai veiktų, o nebūtų tik formalūs, tikrai yra labai sunku“, – pridūrė ji.
Anot A.Širinskienės, patikrinimo punktuose gali susidaryti eilės, nes vykstantiesiems teks įrodinėti savo kelionės tikslą.
„Šitame etape ne maisto prekių parduotuvių uždarymas būtų buvęs proporcingas. Šiuo atveju mes ne tik uždarome parduotuves, bet ir darbo metu labai apribojame žmonių judėjimą ir apkrauname juos įrodinėjimo našta. Jūs pabandykite įsivaizduoti, kokios eilės tokiu atveju bus“, – tvirtino parlamentarė.
Jos teigimu, problemų kils net į darbą vykstantiems Seimo narių padėjėjams.
„Mes turime ir savo padėjėjų, kurie gyvena Šiauliuose ir vyksta į Seimą dirbti, tai jiems pakeliui kiekvienoje savivaldybėje greičiausiai reiks įrodinėti, kad jie dirba Seime. Tokie ribojimai, mano galva, niekuo neprisideda prie pandemijos valdymo“, – sakė A.Širinskienė.
Vienas dalykas – savaitgaliais, kitas dalykas – švenčių dienomis, kad būtų apribotas judėjimas tarp šeimų ūkių, – teigė Seimo narė.
Anot parlamentarės, suvaržyti žmonių judėjimo darbo dienomis nereikėtų, jis būtų galimas nebent savaitgaliais ar konkrečiai Kalėdų laikotarpiu.
„Vienas dalykas – savaitgaliais, kitas dalykas – švenčių dienomis, kad būtų apribotas judėjimas tarp šeimų ūkių“, – teigė Seimo narė.
Ji taip pat pasigedo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teikimo Vyriausybei įvesti judėjimo ribojimus, nes tokia prievolė numatyta įstatyme.
„Kyla labai daug klausimų, kur yra sveikatos apsaugos ministro teikimas, nes tokie suvaržymai gali būti daromi tik teikimu, bet vakar Vyriausybės posėdį žiūrėjau nuo pradžios iki pabaigos ir jo ilgai laukiau – praktiškai tris valandas, bet ten ministro teikimo nebuvo“, – kalbėjo A.Širinskienė.
Vyriausybė sekmadienį nutarė sugriežtinti karantiną – nuo trečiadienio Lietuvoje draudžiama susitikti kartu negyvenantiems žmonėms, taip pat išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje. Šis draudimas galios iki sausio 3 dienos.