„Kaip žinia, šiuo metu galiojantys teisės aktai nenustato jokių kvalifikacinių reikalavimų Vyriausybės nariams. Tad susiklosto ydingos situacijos, kuomet šias valstybės gyvenimui bei tolesnei raidai reikšmingas pareigas pradeda eiti asmenys, visai neturintys jokio išsilavinimo arba turintys nepakankamą išsilavinimą tokioms aukštoms pareigoms užimti“, – feisbuke pranešė A.Širinskienė.
Anot jos, tokios situacijos „diskredituoja svarbiausią valstybės instituciją, tampa pajuokų objektu ir kenkia pačiai valstybei“.
„Kadangi I.Šimonytės vadovaujama Vyriausybė, atlikdama valstybės tarybos reformą. siūlo, kad asmuo, priimamas į įstaigos vadovo pareigas, turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę kvalifikaciją, manytina, jog ne mažesnį išsilavinimą privalėtų turėti ir ministerijų vadovai ministrai bei Vyriausybės vadovas“, – teigė su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimą išrinkta, tačiau vėliau iš jos pasitraukusi politikė.
A.Širinskienės siūlo, kad įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų pradžios, o dabartiniai Vyriausybės nariai, kurie neturi magistro laipsnio, galėtų mokytis ir jį įgyti iki 2024 metų liepos 1-osios.
Iš šiuo metu pareigas einančios Vyriausybės magistro kvalifikacinio laipsnio nėra įgijusi vienintelė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
Ministrė į tokį parlamentarės siūlymą atsakė ironiškai teigdama, kad jam pritaria ir pasiūlė dar įvesti papildomus reikalavimus Seimo nariams „turintiems didžiulę atsakomybę balsuojant už biudžetą ir konstitucinius įstatymus, užkelti kartelę bent iki mokslų daktaro laipsnio“.
„Tokiu atveju Agnė su Mindaugu Puidoku galėtų įsteigti politinį komitetą, pavyzdžiui, pavadinimu „Daktarai“, – feisbuke rašė E.Dobrowolska.