Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

A.Skaisgirytė: rotacinė oro gynyba atskleidė silpnąsias vietas

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja sako, kad rotacinis oro gynybos modelis atskleidė silpnąsias Lietuvos ir sąjungininkų vietas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šitas rotacinis oro gynybos modelis atskleidė tas silpnąsias vietas, kur reikia ir mums, ir kitiems sąjungininkams padirbėti labiau“, – Žinių radijui antradienį sakė A.Skaisgirytė.

„Taip, tikrai to atgarsio tiek daug teigiamo neturime. Kodėl? Atsakymas, kurį ne vieną sykį teko išgirsti – sąjungininkai, kurie turi oro gynybos sistemas, teigia, kad jų sistemos dabar iškeliavusios į Ukrainą, nes ten yra frontas, ten reikalinga pirmoji pati didžiausia pagalba“, – kalbėjo prezidento patarėja.

Lietuva jau kurį laiko prašo NATO sąjungininkų rotuoti antžemines oro gynybos sistemas įgyvendinant pernai sutartą regioninį rotacinį oro gynybos modelį. Tokią galimybę Lietuva yra aptarusi su JAV, Vokietija, Švedija, Nyderlandais, Italija, Graikija, kitomis valstybėmis.

Nyderlandai kovo pabaigoje paskelbė, kad liepą kelioms savaitėms atsiųs į Lietuvą ilgojo nuotolio oro gynybos sistemas „Patriot“.

Pasak A.Skaisgirytės, siekiant įgyvendinti rotacinį oro gynybos modelį, reikia suintensyvinti ginkluotės pramonę.

„Turime kalbėtis, kad reikėtų, jog tų sistemų būtų daugiau prigaminta. Europos lygiu nėra tiek daug, ne visos europinės NATO narės turi tas sistemas“, – sakė ji.

Dėl rotacinio oro gynybos modelio NATO šalys sutarė pernai birželį, taip atsakydamos į Baltijos valstybių raginimus sustiprinti šiuo metu vykdomą oro policijos misiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos