„Skirtingai, negu pavasarį, kuomet iš esmės visi pacientai, kuriems buvo diagnozuojamas covidas, nepriklausomai nuo to, ar jie turėjo, ar neturėjo simptomų, kokia buvo jų ligos forma, jie visi beveik buvo be išimties gabenami į gydymo įstaigas (...), dabar tikrai pacientai yra vertinami pagal sunkumą ir į gydymo įstaigas gabenami tie, kuriems reikia realios medicininės pagalbos“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė ministras.
Anot jo, kitų globotinių, kuriems ypatingos pagalbos nereikia, į gydymo įstaigas vežti „nelabai yra prasmės“.
„Jie gali tikrai būti ir išlaukti tą laikotarpį, kol pasveiks, taip pat ir slaugos ir globos įstaigose“, – sakė jis.
Ministras taip pat teigė blogai vertinantis situaciją, kai kai kurios gydymo įstaigos atsisako priimti vyresnio amžiaus globos įstaigų globotinius ir ragino savivaldybes susitarti. Jis taip pat teigia, kad ministerija spręsti problemas būtų pajėgi padėti tik kelioms globos įstaigoms.
„Tikrai ministerija 60 savivaldybių ir, kiek žinau, daugiau negu tūkstančio socialinės globos įstaigų problemų negalės išspręsti, galime padėti vienai ar dviem savivaldybėms, jei pritrūksta administracinių gebėjimų. Bet atsitiks taip, kad jei tokių savivaldybių bus 20, mes tikrai neturime tokių žmogiškų pajėgumų, kad galėtumėme kiekvienos globos įstaigos problemas spręsti ministerijoje“, – teigė A.Veryga.