2021 03 16

A.Veryga: reklama, kviečianti vakcinuotis, primena laidotuves, judėjimo ribojimai žmones varo į neviltį

Praėjusią savaitę startavusi reklaminė vakcinacijos nuo COVID-19 kampanija su šūkiu „Petys už laisvę“ primena laidotuves, sako opozicijos atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jo manymu, tokia kampanija neišsklaidys nei žmonių, nenorinčių skiepytis, baimių, nei skepticizmo. Žmonės, A.Verygos įsitikinimu, pavargo nuo karantino ir greitu metu pradės piktybiškai nesilaikyti ribojimų.
Viešinmo kampanija
Viešinmo kampanija / Video kadrai

Vaizdo klipai, kuriuose medicinos sektoriaus darbuotojai pasisako už vakcinos privalumus, praėjusią savaitę pradėti transliuoti televizijoje, juos galima rasti ir Sveikatos apsaugos ministerijos „Youtube“ paskyroje.

VIDEO: Petys už laisvę | Prof. habil. dr. Ramunė Kalėdienė

Klipus neatlygintinai sukūrė Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys, kurį sudaro ir visuomeniniai veikėjai.

Seimo „valstiečio“ A.Verygos manymu, tokia komunikacija neišsklaidys nenorinčiųjų skiepytis baimių ar skepsio.

Jo vertinimu, reklama primena laidotuves.

„Ačiū žmonėms, kurie kažką padarė neatlygintinai, nesinori kažko kritikuoti, bet aš pasižiūriu į tą kampaniją ir man ji panaši į laidotuves. Violetiniame fone pastatyti žmonės – laidotuvių spalva yra violetinė.

Ir ką mes čia laidojam? Izraeliečiai dalija ledus žmonėms, kurie ateina skiepytis. Žmonių ir taip bloga psichologinė savijauta, tas tikrai neprideda entuziazmo ar džiaugsmo eiti“, – antradienį žurnalistams Seime komentavo A.Veryga.

Jo įsitikinimu, reklamose nufilmuoti asmenys nėra tie, kurie galėtų įtikinti persigalvoti prieš skiepus nusiteikusią visuomenės dalį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

A.Verygos manymu, tai galėtų padaryti politikai – merai, Vyriausybės ar Seimo nariai, kurie pasiskiepytų viešai.

„Žmonės, kurie kalba, yra paveikūs tai visuomenės grupei, kuri, aš manau, ir taip eina skiepytis. Kas labiausiai tiki mokslininkais? Išsilavinę žmonės. O kuom tiki tie žmonės, kurie tiki sąmokslo teorijomis? Greičiausiai ne tais, kurie kalba.

Manau, jie labiau patikėtų savo rajono meru, kuris kur nors viešai pasiskiepytų, ar dar kažkokiu žmogumi, kuriuo pasitiki asmeniškai <...>.

Kelis kartus siūlėm – paskiepykit Vyriausybę, paskiepykit Seimą. Čia keliasdešimt vakcinų bereikėtų, daug žmonių yra persirgę, kai kas jau ir paskiepyti. Padarykim tą viešai“, – siūlė opozicionierius.

Manau, jie labiau patikėtų savo rajono meru, kuris kur nors viešai pasiskiepytų.

Jau dabar gyventojai nepasitiki kompanijos „AstraZeneca“ sukurta vakcina, atsisako skiepytis, pastebėjo A.Veryga. O vėliau esą bus tik blogiau – vakcinų turėsime daugiau, bet žmones reikės įkalbinėti skiepytis.

„Čia yra komunikacijos bėdos. Juk ne pati vakcina yra kalta“, – pažymėjo A.Veryga.

Siūlo leisti žmonėms judėti tarp savivaldybių

Jis sukritikavo ir tai, kaip Vyriausybė valdo COVID-19 pandemiją – esą judėjimo ribojimai tarp savivaldybių tęsiasi per ilgai.

„Matom užtrukusias kai kurias priemones, kurios, aš manau, žmones varo į pasiutimą ir neviltį – tas judėjimo ribojimas, apie ką ir merai šneka atviru tekstu ir piktinasi“, – komentavo A.Veryga.

Žmonės, pasak jo, nuo griežtų ribojimų pavargo, jų nesilaiko ir kuo toliau, tuo dar labiau esą nesilaikys.

Vyriausybė neįvertina, kad žmonės pradės nebeklausyt.

„Pavargo žmonės ir man keista, kad Vyriausybė nesimatuoja psichologinės temperatūros. <...>

Jau metus gyvename tokiomis aplinkybėmis. Pradžioje būna didelis stresas, žmonės labai mobilizuojasi, sutelkia jėgas, bet begalinių jėgų išteklių turėti negali. <...> Vyriausybė neįvertina, kad, nepriklausomai nuo jų noro ar nenoro, žmonės pradės nebeklausyt. Jau ir dabar dalis neklauso, bet pradės piktybiškai kažko nebedaryt, nebeklausyt“, – prognozavo A.Veryga.

Vyriausybė pratęsė judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, kuriose 14 dienų naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 200 ir daugiau.

Ribojimai iki balandžio 1-osios pratęsti tarp Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto ir rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono bei Visagino savivaldybių.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, tai leidžia laimėti laiko Lietuvoje plintant „britiškajai“ atmainai, kad būtų galima paskiepyti daugiau rizikos grupės asmenų, be to, atveriant daugiau veiklų.

A.Veryga teigė, kad žmonės turėtų galėti judėti tarp savivaldybių, net ir plintant „britiškajai“ koronaviruso atmainai, jei atsakingai naudotų apsaugos priemones.

„Aš išvis nieko negirdžiu bekalbant apie asmens apsaugos priemones. <...> Juk ne pats važiavimas problemą sukelia, o ką mes darome kur nors nuvažiavę – ar būnam su kauke, ar laikomės kitų saugumo reikalavimų. Kodėl apie tai nešnekėti? Žmonės gi galėtų pajudėti, išleistų garą, nusiimtų įtampą. Tik svarbu, kad atsakingai elgtųsi, naudotų kaukes, plautų, dezinfekuotų rankas“, – pabrėžė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis