„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 10 31

A.Veryga sudarė darbo grupę, sieksiančią skatinti organų donorystę

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sudarė valstybės institucijų ekspertų, nevyriausybinių organizacijų darbo grupę, sieksiančią skatinti organų donorystę.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, grupė sudaryta Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva ir sieks keisti įstatyminę bazę, pritaikant kitų šalių patirtį, analizuos, kokios pagalbos reikia medikams, kuriems tenka ypatingai sunkus uždavinys kalbėti apie donorystę su pacientų artimaisiais.

Taip pat daugiau dėmesio ketinama skirti žmonių informuotumo didinimui, organizuojant renginius, paskaitas, diskusijas ir kita. Sveikatos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė darbą pradės artimiausiu metu, jai pirmininkaus sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Grupėje dirbs Prezidentūros, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio transplantacijos biuro ir kitų įstaigų atstovai, medikai, taip pat asociacijos „Gyvastis“ nariai bendradarbiaus inicijuojant naujoves transplantacijos ir donorystės srityje.

Prezidentas G.Nausėda ministerijos pranešime pažymi, kad nors pritariančių donorystės idėjai ir turinčių donoro kortelę daugėja, organų donorystės ir transplantacijos rodikliai negerėja jau daugybę metų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

„Būtina atsižvelgti į Europos Sąjungos rekomendacijas, aiškintis priežastis, dėl kurių kasmet nesulaukę donoro miršta dešimtys žmonių, dar pusantro tūkstančio negali visavertiškai gyventi. Situaciją reikia keisti valstybės politikos mastu, todėl Prezidentūra pakvietė atsakingas institucijas kartu imtis darbų, kad visuomenė pajustų akivaizdžius pokyčius“, – teigia G.Nausėda.

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, pagrindinės priežastys, dėl kurių atsisakoma donorystės – mirusiojo valios nežinojimas, netikėjimas gydytojais, kūno sužalojimo baimė, taip pat patirtas šokas netekus artimojo. Dalis žmonių, praėjus laikui po artimojo netekties, pakeistų nuomonę ir sutiktų organus paaukoti.

Šiuo metu visi pritariantys donorystei ir savanoriškai, neatlygintinai sutinkantys po savo mirties dovanoti organus ir audinius transplantacijai, savo valią gali išreikšti užpildę sutikimą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs