„Laboratorijoms jau yra išdalinti reagentai, jos ruošiasi, dabar pildosi protokolus, nes ten yra procedūra, kad galėtų tą tyrimą validuotis“, – šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė A.Veryga.
„Praktiškai jos šiandien tikriausiai bus pasiruošusios“, – pridūrė jis.
Pasak ministro, tyrimai dėl koronaviruso papildomai galės būti atliekami Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijose.
„Matyt, kad Panevėžys ir Šiauliai galės tuos tyrimus ateityje atlikti“, – teigė A.Veryga.
Tyrimai dėl koronaviruso šiose trijose laboratorijose bus daromi tada, jei to daryti nebepajėgs Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
„Priklausys nuo tiriamųjų skaičiaus (...) pasiekinėjam tam tikrą ribą. Dabar yra 50 užkrauta, galima užkrauti 70, jei ją peržengsim, tai reiškia įsijunginėja kitos laboratorijos“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.
Lietuvos medikus vienijančios organizacijos penktadienį išplatino viešą pareiškimą, kad dėl koronaviruso tiriami turėtų būti visi karščiuojantys ir turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, neatsižvelgiant į epidemiologinius rizikos faktorius.
Medikai taip pat siūlo išplėsti testavimą galinčių atlikti įstaigų sąrašą, įtraukiant „visas įstaigas, turinčias pakankamas kompetencijas šiuos tyrimus atlikti“.
Kreipimąsi į šalies valdžios institucijas pasirašė 10 medikus vienijančių organizacijų, tarp jų – Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjunga, Lietuvos medikų forumas, Lietuvos medikų sąjūdis bei kitos.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų duomenimis, jų įstaiga esant reikalui papildomai per parą galėtų ištirti dar apie 300 ėminių, o Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos – 50 ėminių.
Šiuo metu Lietuvoje iš viso atlikta per 440 tyrimų dėl COVID-19. Lietuvoje kol kas nustatyti 7 koronaviruso atvejai.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje per parą galima atlikti 210 ėminių tyrimus.
Dabar tyrimai daromi tiems, kas grįžo iš užkrėstų šalių, ir sunegalavo, arba kuriems pasireiškė ligos simptomai po to, kai jie turėjo kontaktų su grįžusiaisiais iš pavojingų teritorijų, taip pat tiems, kam nustatyta sunki neaiškios kilmės pneumonija.