Ministro teigimu, šie prevenciniai tyrimai reikalingi, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas darbas šalyje esant ekstremaliai situacijai.
Sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės teigimu, „sumažėjus tyrimų srautui iš keltų, lėktuvų, mobilių patikros punktų, buvo nuspręsta išplėsti besimptominių grupių prevencinius tyrimus dėl koronaviruso.“
„Pavyzdžiui, numatyta galimybė tirti darbuotojus, kurie dirba gydymo įstaigose, kur yra užsikrėtusių darbuotojų. Taip pat slaugos įstaigų darbuotojus, nors jie gali ir neturėti simptomų. Jų patikra svarbi, nes jie dirba su didžiausioje rizikos grupėje esančiais vyresniais žmonės, kuriuos reikia maksimaliai apsaugoti.
Taip atsirado ir rekomendacija tirti aukščiausių valstybės institucijų darbuotojus, nes labai svarbu užtikrinti nepertraukiamą jų darbą ir sprendimų priėmimą šiuo sudėtingu metu. Jie bus tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams. Tai reiškia, kad šiandien pasirašyto sprendimo vykdymas dėl prevencinių tyrimų aukščiausiems šalies vadovams nėra privalomas, o rekomenduojamas. Tokia praktika taikoma ir kai kuriose užsienio šalyse“, – teigiama ministerijos išplatintame komentare.
Prezidentas tirtis neketina
Kaip BNS informavo šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis, šiuo metu prezidentas tirtis dėl koronaviruso neketina.
„Prezidentas yra puikios sveikatos būklės, neturėjo kontaktų su asmenimis, kuriems būtų nustatytas koronavirusas, todėl šiuo metu testuotis neplanuoja“, – sakė šalies vadovo atstovas spaudai.
„Toks testas saugant prezidento, jo artimųjų bei jo komandos sveikatą būtų atliktas pasireiškus viruso požymiams arba nustačius susirgimą prezidento aplinkoje. Prezidentūroje ir asmeninėje prezidento aplinkoje laikomasi itin griežtų saugumo ir susirgimų prevencijos reikalavimų“, – teigė A.Bubnelis.
Dėl koronaviruso plitimo Vyriausybė kovo 16 dieną paskelbė visuotinį karantiną, dar anksčiau – ekstremalią situaciją.
Trečiadienį nuspręsta karantiną pratęsti iki balandžio 27 dienos.