„Apie galimybę bei būtinybę suvienyti liberalias partijas kalbama nuo 2011 m., kuomet Prezidentas Valdas Adamkus buvo sukvietęs visų partijų vadovus prie vieno stalo. Deja, iniciatyva nebuvo sėkminga – su iškelta idėja nesutiko Liberalų sąjūdžio lyderiai. Kaip dabar išaiškėjo – sprendimą dėl partijų vienybės priiminėjo ne jie, o koncerno „MG Baltic“ vadovai“, – sakė LLS pirmininkas Artūras Zuokas.
Šį rudenį LLS pasiruošusi sušaukti suvažiavimą ir susigrąžinti istorinį partijos pavadinimą – Lietuvos liberalų sąjunga, drauge išrinkti naują partijos pirmininką ir vadovybę, sudaryti sąlygas naujiems lyderiams imtis atsakomybės.
Kvietimą jungtis partijos Lietuvos laisvės sąjungos valdyba siūlo, nes nesutinka su vertinimu, kad Liberalų sąjūdis buvo „MG Baltic“ įsteigta ir praktiškai koncerno kontroliuojamą politinę organizaciją
„Dauguma Liberalų sąjūdžio partijos narių negalėjo žinoti, kad partijos vadovai yra nesavarankiški ir priklausomi nuo verslo grupės. Todėl LLS Valdyba priėmė sprendimą kreiptis į Liberalų sąjūdžio narius ir kviečia drauge atkurti Lietuvos liberalų sąjungą“, – teigiama pranešime.
Tačiau Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas į A.Zuoko kvietimą atsiliepti neketina. Pasak jo, politinis konkurentas elgiasi politiškai protingai, tačiau vienintelis jo siekis yra ne bendra partija, o liberalsąjūdiečių perviliojimas į savo gretas.
Jis tikina, kad su A.Zuoku bendros ateities negali būti, nes 2006-aisiais Liberalų sąjūdis norėjo atsiriboti nuo jo, kaip nuo teisiamojo politinės korupcijos byloje.
E.Gentvilas tikina, kad nors šiuo metu Liberalų sąjūdžio reitingai tesiekia 3, 9 proc, o LLS 2,1 proc., susijungus partijoms bendras reitingas nebūtų 6 proc, o galėtų dar sumažėti.
„Aš siūlau užsiimti politine matematika, o ne paprasta aritmetika“, – sakė E.Gentvilas.
Tiesa, jis neatmetė, kad A.Zuokui gali pavykti pervilioti dalį liberalsąjūdiečių.
„Neatmetu galimybės, kad kažkas kažkur gali išeiti, bet klausimas yra dėl bendro sprendimo“, – teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.