Nuėjęs pirmuosius 37 kilometrus, Gustas naktį praleido netoli Hagudi miesto, Estijoje. Pirmadienio rytą žygeivis jau buvo nuėjęs 46 kilometrus nuo žygio pradžios, o Hagudi mieste kalbino estę moksleivę Laurą. Penkiolikmetė Hagudi mieste yra vietinė, o jos aistra – jodinėjimas.
– Ką žinai apie Baltijos kelią?
– Žinau, kad tai buvo gyvų žmonių grandinė, kurią sudarė daugiau negu 2 milijonai Baltijos šalių gyventojų. Grandinėje stovėję žmonės siekė, jog Baltijos valstybės taptų nepriklausomos nuo Sovietų sąjungos. Šioje grandinėje žmonės stovėjo nuo Talino iki Lietuvos.
– Kaip manai, ar būtų įmanoma pakartoti Baltijos kelią?
– Manau, kad galėtume, tačiau šiuo metu tai nėra būtina. Ši grandinė – vienkartinis įvykis, todėl, galbūt, net nebūtų įmanoma, juk dabar jau esame laisvi.
– Kuo tau svarbus Baltijos kelias?
– Baltijos kelias svarbus man, nes aš esu estė ir šis įvykis yra išsilaisvinimo iš Sovietų sąjungos pradžia.
Pasikalbėjus su vietine moksleive, Gustas iškeliavo į kitą numatytą Estijos miestą – Tiūrį. Šiuo metu žygeivis šiame mieste ir ilsisi, o iš viso jau yra nuėjęs apie 100 kilometrų. Eidamas Gustas toliau kalbins jaunąją kartą bei dalyvavusius Baltijos kely, siekdamas išsiaiškinti, ką po 30-ies metų galvoja Baltijos šalių gyventojai.