„Mokestis už vieną metrą nelegalios tvoros yra 500 litų, kurie perskaičiuojami kiekvieną mėnesį. Jeigu tvoros vidutinis vandens saugos juostos dydis yra 5 metrai, ir ta tvora iš abiejų pusių yra užtverta, tai reiškia, per mėnesį – 5 tūkst. litų. Neatmetėme galimybių, kad bus norinčių laikyti tą tvorą ir kas mėnesį mokėti tą tokį abonentinį mokestį, tačiau kol kas užtenka tik baudos”, – sake L.Jonauskas.
Pasak jo, nelegalių tvorų identifikavimo procesas vyksta taip: atvažiuoja inspektorius, surašo protokolą, savininkui duodama iki 2 mėn. laiko tvorą nusitverti ir tik po to, jei tvora tebestovėtų, būtų skaičiuojama žala valstybei. Inspektoriai aptiko 250 nelegalių tvorų.
„Užteko vien tik baudos, kad tos tvoros būtų nutvertos. Be to, mūsų paskaičiavimais, dukart daugiau (nelegaliai pastatytų tvorų, – red.) yra nugriauta pačių savininkų iniciatyva, nelaukiant mūsų inspektorių“, – kalbėjo L.Jonauskas.
Kiek jis pamena, didžiausia paskirta bauda už nelegalias tvoras siekė 500 lt.
Ketvirtadienį prasideda dar viena Aplinkos ministerijos organizuojama akcija „Tvora“, per kurią bus ieškoma nelegalių tvorų.
Lietuvoje yra per 22 tūkst. upių ir upelių, kurių bendras ilgis sudaro apie 77 tūkst. kilometrus, beveik 3 tūkst. ežerų, kurių plotas yra daugiau nei 900 kv. km.
Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.