Duomenų, kiek automobilių buvo apgręžta penktadienį, policija dar neturi, ketvirtadienį tokių buvo 3,5 tūkstančio.
Ministrė penktadienį paskelbė, kad žmonių judėjimas buvo apstojęs, tačiau savaitės eigoje jis ir vėl pradėjo augti.
„Kol mes neužtikrinsime, kad jis būtų suvaldytas, kad žmonės nustos judėti, kol skaičiai nesistabilizuos, tol mes negalėsime kalbėti apie jokį atlaisvinimą“, – kalbėjo ji.
Anot ministrės, pastebėta, kad žmonės pro punktus vyksta vis geriau pasiruošę, turi reikiamus dokumentus.
Visgi, anot jos, bendras apgręžtų automobilių skaičius yra didžiulis.
„Apgręžtų automobilių skaičius didžiulis – 21 tūkstantis buvo apgręžtai ir neįleisti, bet protokolų skaičius nėra labai didžiulis, protokolų bus apie 600. Pareigūnai siekia žmonės ne nubausti, o geranoriškai kalbėtis, jiems paaiškinti, nes baudimo kelias – ne mūsų tikslas. Žinoma, ribojimų reikia laikytis“, – kalbėjo ji.
Ministrės teigimu, yra aptartas ir planas B, jei prireiktų griežtesnių priemonių, tačiau kokios jos galėtų būti, politikė nedetalizavo.
„Tam, kad įvertintume pačių priemonių poveikį, mums reikia dviejų savaičių“, – paaiškino ji. Todėl, pasak politikės, ankstoka spręsti, ar šios priemonės duoda kokį nors efektą.
Anot A.Bilotaitės, kiekvieną pirmadienį posėdžiaus ekstremalių situacijų komisija, kuri spręs, kokių pokyčių reikia ribojimuose.
Vidaus reikalų ministrė sakė, kad pareigūnų, kurie budi kontrolės postuose nepritrūks.
A.Bilotaitė dėkojo ne tik pareigūnams, bet ir šauliams, kariuomenei už padarytą didelį darbą ir ribojimų laikymosi užtikrinimą.
„Dar laukia vienas etapas prieš naujuosius metus, nes tada irgi galima tikėtis didesnio srauto. Tikiuosi, kad visa mūsų visuomenė, žmonės, jau bus labiau pripratę prie ribojimų“, – kalbėjo ji.
Komentuodama opozicijos priekaištus A.Bilotaitė sakė, kad situacija dabar yra tokia ir dėl to, kad šiuo metu opozicijoje esantys politikai tam tikru laiku nesiėmė veiksmų.
Panaudoti jėgos dar neteko
Komisaras R.Požėla sakė, kad apgręžtų automobilių skaičiai kiekvieną dieną yra panašūs.
„Dalis žmonių iki galo neišgirsta, neperskaito, deja, tenka tokiu būdu gadinti gerą kalėdinę nuotaiką ir grąžinti žmones atgal“, – kalbėjo jis.
Anot komisaro, norisi niekam nerašyti protokolų, tačiau pasitaiko, kad „žmonės turi ypatingą požiūrį į ribojimus“ ir į pačius policijos pareigūnus.
Konfliktai labiau žodine išraiška. Absoliučia dauguma atvejų žmonės mus supranta.
R.Požėla sakė, kad vykdami pro kontrolės punktą dažniausiai žmonės aiškina, kad vyksta pas artimuosius, kartais nurodo, kad vyksta apsipirkti, nes rajone prastos parduotuvės.
Jėgos, anot jo, pareigūnams panaudoti prieš vairuotojus dar neteko.
„Konfliktai labiau žodine išraiška. Absoliučia dauguma atvejų žmonės mus supranta“, – sakė jis.
Jis tvirtino, kad šventėms į Lietuvą grįžusiems emigrantams galioja tos pačios taisyklės.
Tuo metu neturintiems registracijos vietos, jo teigimu, taikomas protingumo kriterijus.
"Bet tai yra tikrai ne kažkokios išimtys, bet tos pačios tvarkos, kurios taikomos ir gyventojams", – aiškino jis.
Per parą apgręžė apie 3,5 tūkst. automobilių
Lietuvai praėjusią parą pasitinkant Kūčias dėl galiojančio draudimo vykti į kitas savivaldybes patikros postuose policija nepraleido beveik 3,5 tūkst. automobilių, skelbia BNS.
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė iki sausio 3 dienos uždraudė judėjimą tarp savivaldybių be būtino reikalo. Masiškai tikrinti vykstančius automobilius policija nutarė savaitgaliais ir švenčių dienomis.