Antradienį VTEK svarstė, ar interesų nesupainiojo Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento Teisinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Andrada Bavėjan, pasirašiusi į Minską siunčiamus dokumentus su A.Beliackio duomenimis ir vėliau dalyvavusi darbo grupėje, tyrusioje šių duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes.
VTEK nusprendė atidėti sprendimo priėmimą dėl A.Bavėjan ir pradėti tyrimą dėl kitų darbo grupėje dalyvavusių ministerijos atstovų – viceministro Tomo Vaitkevičiaus ir Tarptautinės teisės departamento direktoriaus pavaduotojo Dariaus Žylio.
VTEK teigimu, kilo abejonių, dėl T.Vaitkevičiaus ir D.Žylio „veiksmų tinkamumo“.
„Tyrimu siekiama išsiaiškinti, ar minėti asmenys, dalyvaudami darbo grupėje, turėjusioje išsiaiškinti Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijos Respublikai aplinkybes, nevertino savo veiklos ar neveikimo“, – teigia VTEK.
Etikos sargai tyrimą dėl A.Bavėjam pradėjo pagal visuomenės informavimo priemonėse pasirodžiusią informaciją.
Teisingumo ministerija po šios informacijos paviešinimo teigė, kad minėta darbo grupės nesprendė tarnautojų atsakomybės klausimų, o buvo sukurta, kad operatyviai išsiaiškintų visas sistemines bendradarbiavimo su užsienio teisėsaugos institucijomis aplinkybes ir grėsmes, dalyvaujant su šiais procesais dirbantiems visų atsakingų institucijų pareigūnams. Tyrimas dėl konkrečių tarnautojų veiksmų bei atsakomybės esą vyko atskirai. A.Bavėjan buvo skirta pastaba ir neeilėnė atestacija.
Remdamasis Lietuvos ir Lenkijos suteiktais duomenimis, Baltarusijos teismas dėl pajamų slėpimo žinomą žmogaus teisių aktyvistą A.Beliackį įkalino puspenktų metų. Vakarai pasmerkė šį nuosprendį, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Lietuva atsiprašė A.Beliackio artimųjų, o Minską apkaltino, kad šis pasinaudojo tarptautine sutartimi neteisėtiems tikslams.