Tai, kad akcijos pristatymui pasirinkta tokia forma, nustebino – Vilniaus kiemuose, šalikelėse gausu apleistų, nenaudojamų mašinų, tačiau savivaldybės darbuotojai sugalvojo pasinaudoti ne realia, o surežisuota situacija. Automobilis be valstybinio numerio, žibintų ir net ratų buvo specialiai atvežtas ir paliktas prie savivaldybės pastato Lvovo gatvės, o tada demonstratyviai nutemptas.
Akcija vyks iki spalio vidurio
Pati akcija „Daugiau erdvės kiemuose“ vyks iki spalio 18 dienos. Kasmet du kartus rengiama akcija, anot Saugaus miesto departamento specialistų, pasiteisina, nes jos metu gyventojai aktyvesni ir gaunama daugybė pranešimų apie automobilius, kurie trukdo.
Šio pavasario akcijos metu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriui buvo perduota informacija apie 676 neeksploatuojamus automobilius, paliktus bendrojo naudojimo teritorijose. Iš jų 395 automobiliai išgabenti į antrinio perdirbimo, remonto įmones ar privačias valdas.
Pernai per abi akcijas iš viso nustatytos 979 neeksploatuojamos transporto priemonės, atlaisvinta 490 automobilių stovėjimo vietų, 98 atvejais skirtos baudos.
Anot savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Švaikausko, kai gyventojai praneša apie nenaudojamus automobilius, specialistai nuvažiavę juos identifikuoja, nufotografuoja ir duomenys perduodami policijai, kad būtų skiriamos administracinės baudos.
Baudos – iki 1000 Lt
Policijos pareigūnai, transporto priemonių savininkams, per nustatytą laiką nesiėmusiems priemonių pasirūpinti apleistu automobiliu, taikys administracines nuobaudas – nuo 250 iki 500 Lt pirmą kartą, už kartotinį pažeidimą bauda išauga nuo 500 iki 1000 Lt su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.
„Jeigu automobiliai trukdo eismui, bauda yra iki 300 Lt, o pats automobilis nuvežamas priverstinai. Asmuo tokį automobilį, surašius protokolą, gali atsiimti iš saugomos aikštelės“, – aiškino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica.
Apie nenaudojamus automobilius gyventojai pranešti gali ištisus metus. Vis dėlto, anot M.Švaikausko, paprastai kasdien sulaukiama po vieną ar du tokius automobilius, o akcijos metu pranešimų sulaukiama dešimtimis.
Tačiau akcijos tikslas nėra vien nubausti kuo daugiau savo transporto priemonėmis nesirūpinančių žmonių. „Norime padėti gyventojams pasirūpinti savo užmirštais, apleistais automobiliais, kad jie netrukdytų kitoms transporto priemonėms, neužimtų vietos ir negadintų miesto vaizdo“, – sakė saugaus miesto klausimus kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Jaroslavas Kaminskis.