Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 09 13

Akcijos „Lašiša“ reidai Vilniaus ir Kauno regionuose: patikrinti 153 žvejai ir 46 transporto priemonės

Rugsėjo 9–10 d. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) jungtinės pareigūnų pajėgos tikrindami, ar žvejai laikosi principo „pagavai – paleisk“, vykdė akcijos „Lašiša“ reidus Vilniaus ir Kauno regionų lašišinėse upėse, rašoma AAD pranešime spaudai.
Akcija
Akcija / AAD nuotr.

Per reidą patikrinti 153 žvejai, 46 transporto priemonės ir nustatyti 5 pažeidimai (iš jų 3 šiurkštūs) už žvejybą draudžiamose vietose.

Įsigaliojus naujai taisyklei, kad nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuolat tikrina, ar visi žvejai jos laikosi

„Mums, aplinkosaugininkams, vienas itin svarbių uždavinių vykdant akciją – konsultuoti žvejus, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, padėti suprasti žvejybos taisyklių pokyčius ir taip užkirsti kelią pažeidimams“, – sako Veiklos organizavimo skyriaus vadovė Mantė Ramanauskienė.

Kaip teigia aplinkosaugininkė, Kauno ir Vilniaus regionus pasirinkome ne šiaip sau. „Šiuo metu Neries ir Nemuno upėmis migruoja lašišos ir šlakiai, todėl svarbu apsaugoti šias vertingas žuvis, kad jos galėtų saugiai pasiekti nerštavietes“, – pažymi M.Ramanauskienė

Šiam tikslui reidus vykdė tikrai nemenkos aplinkosaugininkų pajėgos. Prie lašišinių upių ir kelių į jas buvo sutelktos 17 pareigūnų iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Panevėžio ir Marijampolės valdybų ir 10 neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių pajėgos.

Aplinkosaugininkai skyrė ypatingą dėmesį teritorijoms, kuriose pažeidimai labiausiai tikėtini. Šį kartą aplinkosaugininkai reidą vykdė šiek tiek kitaip, buvo tikrinamos ne tik upių pakrantės, bet ir pravažiuojantys automobiliai. Taip pat kontrolei užtikrinti aplinkosaugininkai pasitelkė specialią techniką – dronus ir termovizorius

Patikrinus 153 žvejus buvo nustatyti 3 asmenys, vykdę žvejybą draudžiamose vietose, vienas iš jų buvo pagavęs su šapalus ir 0,38 kg kuojų, už kurias jam teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 405,70 Eur. 2 žvejai mėgėjai neturėjo žvejo mėgėjo bilietų.

Svarbu nepamiršti, kad už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 Eur žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Taikomos ir nuobaudos, siekiančios 550 Eur bei pažeidimo padarymo priemonių ir įrankių konfiskacija.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad per reidus pareigūnai tikrina visus, pvz., Vilniaus regione buvo patikrinti asmenys, važinėjantys keturračiais ir motociklais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?