Norėdamas pajudinti iš vietos didžiulį – daugiau nei 2 metrų aukščio ir 12 tonų svorio – akmenį buldozeris tarsi šapelius stumdo kitus, mažesnius. Pagaliau tikslas pasiektas.
„Dabar jis stumiamas į prie kelio, kur galės kitą dieną atvykti kranas-treileris ir veš pas skulptorių“, – sakė Vilniaus karininkų ramovės įgulos vedėjas ats. plk. Romas Žibas.
Skulptorius Valentinas Šimonėlis, skaptuosiantis iš akmens Vyčio bareljefą ir užrašą, pats apžiūrėjo ne vieną Aukštaitijos akmenį, kol išsirinko šį.
„Spalva graži, tankumas akmens – geras tokiam darbui. Nes kai esu ieškojęs šiam reikalui, tai kristalai dideli viename buvo, tai trūkimai“, – pasakojo skulptorius.
Akmenį iš tėviškės laukų dovanojantis Kupiškio rajono Adomynės kaimo gyventojas Alfredas Aidukas sako, kai sužinojęs, kad akmuo tinka, net susigraudinęs.
„Didžiuosiuosi labai, kad akmuo iš mano tėviškės ten stovės“, – sakė A.Aidukas.
2020 m. liepos 15 d. bus minimos Žalgirio mūšio 610-osios metinės. Pastatyti paminklą mūšio vietoje, Griunvalde, sugalvojo Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga. Dėl vietos ir užrašo su Griunvaldo muziejaus vadovais derėjosi apie metus. Bajorų sąjungai šįkart padėti atskubėjo ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai.
Paminklas bus statomas rėmėjų lėšomis. Iniciatoriai tikisi ir Lietuvos žmonių paramos, aukoti galima į specialią sąskaitą.