Pagal EP interneto svetainėje pateikiamą statistiką, nuo 2009 metų liepos iki šių metų sausio didžiausias kalbėtojas EP buvo Z.Balčytis. Užfiksuoti 1244 jo pasisakymai, tačiau iš tiesų jis kalbėjo dešimt kartų mažiau, mat prie pasisakymų priskiriami ir raštu pateikiami, paprastai poros sakinių paaiškinimai dėl balsavimo motyvų.
Realių kalbų Europos Parlamente daugiausia – apie 140 – pasakė L.Andrikienė. R.Morkūnaitė-Mikulėnienė kalbėjo per 120 kartų, V.Blinkevičiūtė – 90, Justas Paleckis – apie 60, Vytautas Landsbergis – apie 40 kartų.
Remiantis statistika, bene mažiausiai EP matomas konservatorius Algirdas Saudargas. Nepaisant to, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai A.Saudargą įrašė pirmuoju kandidatų į Europos Parlamentą sąraše.
L.Andrikienė tarp Lietuvos europarlamentarų buvo ir aktyviausia pasiūlymų EP rezoliucijoms teikėja. Ji buvo 230 pasiūlymų autorė ar bendraautorė. Liberalas Leonidas Donskis pateikė ar prisidėjo prie 167 pasiūlymų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis – 48.
Aktyviausias parlamentinių klausimų pateikėjas šioje EP kadencijoje buvo Z.Balčytis. Europos Komisija, ES Taryba sulaukė beveik pusantro šimto jo klausimų. Jo partijos kolegė V.Blinkevičiūtė pateikė beveik 130 klausimų, „tvarkietis“ Juozas Imbrasas – per 70, L.Andrikienė – beveik 60, J.Paleckis – per 50.
L.Andrikienė ir J.Imbrasas per penkerius metus padarė po du pranešimus. Tai didelės apimties dokumentai, kurie EP rengiami ir svarstomi mažiausiai pusmetį. Po vieną pranešimą pateikė „tvarkietis“ Rolandas Paksas, L.Donskis, J.Paleckis, V.Blinkevičiūtė ir Z.Balčytis.
Remiantis statistika, bene mažiausiai EP matomas konservatorius Algirdas Saudargas. Jis per penkerių metų kadenciją tris kartus kalbėjo, pateikė vieną pasiūlymą rezoliucijai, uždavė šešis klausimus.
Nepaisant to, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai A.Saudargą įrašė pirmuoju kandidatų į Europos Parlamentą sąraše.
Tuo metu socialdemokratus į rinkimus ves aktyviausias jų atstovas EP Z.Balčytis.
Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 25 dieną. Lietuva šįkart rinks nebe 12, o 11 europarlamentarų. Kai kurioms šalims tenkančių parlamentarų skaičius sumažintas dėl Kroatijos įstojimo į Europos Sąjungą.