„Pavardžių rašymas pavasarį turėtų išsispręsti. Aš buvau labai nepatenkintas metų pabaigoje ir kalbėjau koalicijoje, kad trypčiojimas ir sprendimo nepriėmimas nesuartina šalių“, – trečiadienį radijo stočiai „Znad Wilii“ sakė Vyriausybės vadovas.
Jis pranešė, kad valdančioji Socialdemokratų partijos frakcija yra priėmusi sprendimą dar kovą surinkti būtinus parlamentarų parašus, jog įstatymo projektas į plenarinių posėdžių darbotvarkę būtų įrašytas privalomai.
„Mes frakcijoje priėmėme sprendimą, kad kovo mėnesį bus surinkti parašai, kad šitas įstatymo projektas būtų įtrauktas į darbotvarkę. Seimo pirmininkė kažkodėl šito klausimo į darbotvarkę neįtraukdavo. Tai visos koalicijos atsakomybė ir aš tą atsakomybę prisiimu“, – tvirtino A.Butkevičius.
Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.
Parlamente svarstomas socialdemokratų parengtas Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektas, pagal kurį Lietuvos piliečių pavardės galėtų būti rašomos pagal originalų šaltinį lotyniško pagrindo rašmenimis.
Pavardžių rašymas pavasarį turėtų išsispręsti
Tačiau piliečių iniciatyvinė grupė „Talka: Už Lietuvos valstybinę kalbą“ yra surinkusi būtinus piliečių parašus, kad parlamentarai svarstytų jų parengtą projektą, jog pagrindiniame asmens oficialių dokumentų puslapyje vardai ir pavardės būtų rašomi tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba galėtų būti paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje.
Lietuvos lenkų politikai ir juos remianti Varšuva ne kartą ragino Lietuvą leisti dokumentuose rašyti lenkiškas pavardes naudojant lenkišką abėcėlę, pavyzdžiui, raidę „w“. Pataisų šalininkai teigia, kad jos būtų svarbios ir santuokas su užsieniečiais sudariusioms lietuvėms. Kritikai teigia, kad taip būtų sumenkintas konstitucinis valstybinės lietuvių kalbos statusas, gali kilti keblumų skaitant nelietuviškas pavardes.