„Baigus pirmąjį etapą, grupės pasitarime buvo įvertinta politikų reakcija tiek Seime, tiek pristatant premjerui, taip pat pasitarus su premjeru, buvo nutarta, kad antrojo etapo pradžia yra atidedama kuriam laikui tol, kol mes nesužinosime iš valdančios koalicijos ir Finansų ministerijos, kokie tie siūlymai yra priimtini ir toliau įgyvendinti. Priklausomai nuo politikų ir Finansų ministerijos sprendimų, mes tada spręsime dėl antrojo etapo veiklos atnaujinimo“, – BNS sakė S.Jakeliūnas.
Pasak jo, kol kas nė vienas darbo grupės narys nepasitraukė.
„Mes pasiekėme sutarimą, kad geriau neforsuoti ir nedaryti veiksmų ir nesiūlyti dalykų, kurie gali būti nesuderinti su tuo, kaip politikai elgsis, įvertinę mūsų pirmojo etapo siūlymus“, – BNS sakė premjero patarėjas.
S.Jakeliūnas sakė, jog jį nenustebino kai kurių politikų reakcija į darbo grupės siūlymus.
„Manęs asmeniškai ji (reakcija – BNS) nestebina, kadangi kai kurie mūsų siūlymai, sutinku, kad paviršutiniškai vertinant, gali būti suprasti kaip ne visai priimtini arba ne visai suderinti su Vyriausybės programa. Tačiau mes tokio aiškaus tikslo ir neturėjome – nesame politikų grupė. Remiantis specialistų įžvalgomis ir nuomone, siekiame teikti siūlymus, kurie nebūtų priklausomi nuo politinių ir ideologinių priežasčių. Todėl tie siūlymai galbūt ir iššaukė tokią reakciją“, – kalbėjo finansų ekspertas.
Antrajame etape grupė planavo nagrinėti smulkiojo ir vidutinio verslo, nekilnojamo turto ir jo perleidimo apmokestinimą, PVM lengvatą viešbučiams, kai kurių paveldėjimo ir dovanojimo lengvatų naikinimą, transporto priemonių apmokestinimo sistemos pertvarką, kitus klausimus.
Darbo grupė, baigusi pirmąjį savo veiklos etapą, pasiūlė didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, taip pat bazinę pensiją perkelti į valstybės biudžetą, o privalomojo sveikatos draudimo įmoką prijungti prie gyventojų pajamų mokesčio.
Dėl šių pasiūlymų negautas biudžeto pajamas ketinama kompensuoti apmokestinant palūkanas už indėlius bei 10 tūkst. litų viršijančias paskolas, taip pat vertybinių popierių pardavimo pajamas. Tarp svarstomų galimybių yra automobilių apmokestinimas, nekilnojamojo turto mokesčio išplėtimas, neatmetama, kad gali būti didinami akcizai alui, vynui ir sidrui.
Valdančiajai koalicijai priklausanti Darbo partija sukritikavo šiuos pasiūlymus. „Darbiečiai“ pranešė siūlysiantys kelti minimalią algą, o ne neapmokestinamas pajamas.