Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2009 10 26

Alkoholio matuoklio paieškos gali užtrukti

Iš vakaro padauginus alkoholio, kitą rytą norint pasitikrinti alkoholio promilių kiekį kraujyje reiktų turėti asmeninį alkoholio matuoklį arba vykti į kavinę, ieškoti monetinio matuoklio, mat policijos pareigūnai negali į nuovadą atvykusiam asmeniui patikrinti girtumo – tai draudžia patrulių veiklos instrukcija.
Norint savarankiškai pasitikrinti girtumą, reiktų ieškoti viešoje vietoje įrengto mokamo alkoholio matuoklio arba turėti savo asmeninį aparatą.
Norint savarankiškai pasitikrinti girtumą, reiktų ieškoti viešoje vietoje įrengto mokamo alkoholio matuoklio arba turėti savo asmeninį aparatą. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilnietis Kęstutis „15min“ redakcijai pasakojo, kad jis su savo draugu nerado Vilniuje vietos, kur galėtų pasitikrinti blaivumą. „Mano draugas iš vakaro vartojo alkoholio. Kitą rytą jis dar jautė pagirių simptomus, tačiau jam labai reikėjo važiuoti automobiliu į Klaipėdą, todėl nusprendėme, kad reikia pasitikrinti, ar jis gali vairuoti“, – pasakojo vyras. Draugai iš pradžių nusprendė nuvažiuoti į kavinę, kurioje žinojo esant alkoholio matuoklį, tačiau ant pastarojo buvo parašyta, jog rodmenys gali būti netikslūs.

„Tada nusprendėme, kad geriausia vieta pasitikrinti girtumą yra policijos nuovada, bet, deja, ten mums pasakė, kad jie negali tikrinti girtumo ir nusiuntė mus į priklausomybės ligų centrą. Ten budinti ponia iš pradžių palaikė mus narkomanais, o kantriai jai išaiškinus, ko mes norime, pasiūlė duoti kraujo mėginio ir atseit po 10 dienų pasakys ar mano draugas blaivus, ar ne. Be to, paslauga nepigi – 60 Lt“, – pasakojo Kęstutis.

Policija padėti negali

„Pagal vidinę tvarką, visi alkotesterio papūtimai turi būti registruojami specialiame žurnale, tai negali būti daroma kada nori, patikrinimui reikia rimtos priežasties. Vienintelis atvejis, kai įpūtimų nereikia registruoti, yra specialūs reidai“, – pasakojo Vyriausiojo policijos komisariato viešųjų ryšių poskyrio vyriausiasis specialistas Paulius Radvilavičius. Anot jo, pareigūnai tokiems žmonėms patartų įsigyti asmeninius alkoholio matuoklius.

„Į policiją siūlyčiau nesikreipti, nes jei paaiškėtų, jog asmuo yra neblaivus, jis gali būti nubaustas už pasirodymą viešoje vietoje“, – tikino P.Radvilavičius.

Pirkėjai aktyviau alkoholio matuoklius perka prieš šventes ir kuomet turi informacijos apie policijos organizuojamus reidus.

 

Kainos skirtingos

Bendrovės „Alkotesteris“ direktorius Marius Anusauskas pasakojo, jog profesionalių ir paprastų alkoholio matuoklių kainos smarkiai skiriasi. Paprasčiausią alkoholio matuoklį galima įsigyti ir už 150 Lt, o profesionalių matuoklių kainos prasideda nuo poros tūkstančių litų. M.Anusausko teigimu, vidutinės kokybės alkoholio matuokliai teisingus rodmenis rodo iki 300 įpūtimų.

Bendrovės „Topo centras“ vadybininkės Kristinos Povilionienės tvirtinimu, visus šiame tinkle parduodamus alkoholio matuoklius patikrina Valstybinė metrologijos stotis, todėl jiems taikoma 2 metų garantija. „Pirkėjai aktyviau alkoholio matuoklius perka prieš šventes ir kuomet turi informacijos apie policijos organizuojamus reidus. Galima pastebėti, kad pirkdami tokias prekes kaip alkoholio matuokliai, pirkėjai labai domisi funkcijomis ir matavimo tikslumu, todėl renkasi brangesnius ir funkcionalesnius prietaisus“, – pasakojo K.Povilionienė.

Pasitikrinti – į kavinę

M.Anusausko vadovaujama bendrovė ne tik pati prekiauja alkoholio matuokliais, bet ir užsiima jų įrengimu kavinėse. Vienas toks stovi ir prekybos centre „Panorama“.

„Vilniuje yra 8–9 vietos, kuriose galima pasitikrinti blaivumo lygį. Tereikia įmesti 2 Lt monetą“, – pasakojo M.Anusauskas. Jis neatskleidė, kiek žmonių per savaitę pasinaudoja viešais alkoholio matuokliais, tačiau neslėpė, jog jie atsiperka: „Tai nėra aukso gysla, tačiau aparatų priežiūra atsiperka“.

Pilies gatvėje įsikūrusiame restorane „Aula“ esančiu alkoholio matuokliu pasinaudoja ne tik klientai, bet ir restorano darbuotojai.

„Kai kuriems lankytojams tai pramoga, kai kuriems – būtinybė. Be to, kartais tai yra ir priemonė patikrinti savo darbuotojus, – sakė restorano vadovas Algimantas Miknevičius. – Alkoholio matuoklį prižiūri ir visas pelnas atitenka aptarnaujančiai bendrovei.“ Verslininko tikinimu, alkoholio matuokliu gali pasinaudoti ne tik kavinės lankytojai, bet ir praeiviai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos