„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2008 08 11

Alternatyva darželiui – vaikų dienos centras

Privatiems vaikų dienos centrams artėjantis ruduo – pats darbymetis. Besibaigiant vasarai, rengiamos paskutinės vaikų vasaros stovyklos, o artėjant naujiems mokslo metams, centrai neriasi iš kailio, kad į užsiėmimus pritrauktų naujų lankytojų.
Beveik prieš metus įsikūręs „Smaragdo miestas“ sulaukia vis daugiau tėvų ir jų atžalų dėmesio. Vasarą atostogaujant mokiniams, į dienos centro rengiamas stovyklas renkasi ir darželinukai, ir mokyklinio amžiaus vaikai.
Beveik prieš metus įsikūręs „Smaragdo miestas“ sulaukia vis daugiau tėvų ir jų atžalų dėmesio. Vasarą atostogaujant mokiniams, į dienos centro rengiamas stovyklas renkasi ir darželinukai, ir mokyklinio amžiaus vaikai. / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Vilnietė Jurga savo 4 metų dukrai kol kas samdo auklę ir į darželį neleidžia, tačiau jauna mama vis dažniau pagalvoja apie įvairius vaiko ugdymo užsiėmimus, kuriuos galėtų lankyti dukra.

„Į darželius dukros neleidžiu, nes reikia grūstis eilėse, be to, nepatinka pati sistema. Vasarai vaiką išsiunčiau poilsiauti į kaimą, tačiau šį rudenį reiks ieškoti naujų, lavinančių užsiėmimų, nes sėdėti namie su aukle mergaitei yra nuobodu ir nenaudinga“, – teigė Jurga. Anot vilnietės, privatūs vaikų dienos centrai galėtų būti puiki alternatyva darželiams ir kitoms valstybinėms įstaigoms. Juolab kad privatūs vaikų dienos centrai randa vis išradingesnių būdų ugdyti vaikų gabumus. Vilniuje, Antakalnyje, įsikūręs privatus vaikų ugdymo dienos centras „Smaragdo miestas“ jaunuosius lankytojus vilioja ne tik tradicine veikla, tokia kaip piešimas ir knygų skaitymas, tačiau ir rytietiškos kultūros pažinimo užsiėmimais. Vaikai centre mokosi žongliruoti, šokti rytietiškus šokius, patys groja bei daro tai-či mankštas.

Beveik prieš metus įsikūręs „Smaragdo miestas“ sulaukia vis daugiau tėvų ir jų atžalų dėmesio. Vasarą atostogaujant mokiniams, į dienos centro rengiamas stovyklas renkasi ir darželinukai, ir mokyklinio amžiaus vaikai.

„Vaikų amžius mūsų būreliuose, vasaros „stovyklėlėse“ ir stovyklose svyruoja nuo 3 iki 14 metų. Mažesnieji mokosi skaityti, piešti. Vyresni vaikai mokomi rytietiškų šokių, tai-či mankštos ir žongliravimo paslapčių. Pastarasis užsiėmimas labai patinka jauniesiems lankytojams, nes tai ne tik smagu, bet ir lavina vaiko koordinaciją bei reakciją“, – pasakojo „Smaragdo miesto“ direktorė Ieva Ordaitė.

Netradicinėje, neoniniais dažais ir skaromis išmargintoje, tačiau jaukioje aplinkoje ugdomi ir prižiūrimi vaikai taip pat turi galimybę praplėsti savo akiratį bei lavinti vaizduotę.

„Stengiamės atpratinti vaikus nuo kompiuterinių žaidimų, naudojame natūralius ir Lietuvoje dar mažai žinomus žaislus ir senuosius stalo žaidimus. Pratiname mažylius prie ekologijos ir sveiko gyvenimo būdo. Iš viso su vaikais čia dirba apie dešimt įvairių specialybių žmonių“, – apie vaikų auklėjimą centre pasakojo I.Ordaitė.

Privataus vaikų dienos centro „Mažasis genijus“ direktorė Liudmila Skobeleva taip pat pripažino, kad susidomėjimas tokiais vaikų ugdymo centrais Vilniuje yra stipriai išaugęs.

„Mes, kitaip nei darželiai ar mokyklos, nesilaikome ugdymo programų. Tiesiog galvojame naujus būdus kaip išradingiau ir smaigiau prižiūrėti bei lavinti vaikus. Be to, dirbame tik su mažomis, 10 vaikų, grupėmis. Tai patinka tėvams. Jie centre palieka vaikus ne tik valandai ar dviem, tačiau perka visos savaitės ar mėnesio abonementus“, – sakė L.Skobeleva.

Rudenį – naujovės

Pasibaigus vasaros stovyklų sezonui, privatūs vaikų dienos centrai ruošia naujus užsiėmimus pomokyklinei veiklai ir ilgiems žiemos vakarams užimti. Pasak „Smaragdo miesto“ direktorės, vaikai, prasidėjus mokslams, dažniausiai į ugdymo centrą ateina po pamokų.

„Šiais metais planuojama naujovė – mokysime vaikus groti į vairių rūšių būgnais. Taip pat pradėjome rengti tai-či mankštas ir vaikų tėvams, kurie pamatę, kaip treniruojasi mažamečiai, patys užsinorėjo mankštintis kartu su atžalomis“, – sakė I.Ordaitė.

„Mažojo genijaus“ auklėtiniai vasarą lankėsi Trakų pilyje ir dalyvavo „riterių turnyruose“, žaidė prie jūros, o atėjus rudeniui stovyklas pakeis užsiėmimai Žirmūnų mikrorajone esančiose patalpose.

„Nuo rudens mažiausiems lankytojams kas dieną siūlysime vienos valandos lipdymo, teatro, anglų kalbos studijas, vyresniems veiks jaunųjų verslininkų bei madų mokyklos“, – apie naujoves pasakojo L.Skobeleva.

Taip pat „Mažojo genijaus“ vadovė nuo rugsėjo vaikams ir paaugliams žada psichologo paslaugas, kurios per šios vasaros bandymus pasiteisino ir, pasak pačių tėvų, yra labai reikalingos tokiuose dienos centruose.

„Išbandžius šią naujovę, pasirodė, kad vaikai ir jų tėvai turi tikrai daug neišspręstų psichologinių problemų. O būdami kitokioje aplinkoje, atskirai nuo tėvų ir su specialistu, vaikai labiau atsiveria, išsiaiškina visus jiems rūpimus klausimus. Tėvai taip pat pastebi, kad po tokių užsiėmimų santykiai su atžala tampa ne tokie sudėtingi bei sumažėja su paauglystės amžiumi susijusiu problemų“, – sakė L.Skobeleva.

Savivaldybė nekontroliuoja

Nors šie privatūs vaikų dienos centrai yra vaikų ugdymo įstaigos, savivaldybės atstovai tikino kontroliuojantys tik pačios savivaldybės įkurtus, viešuosius ir miesto bendruomenių įsteigtus dienos centrus.

Miesto Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis teigė, kad duomenų apie privačius vaikų dienos centrus skyrius nerenka. Vilniaus savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotojas Vaidotas Ilgius taip pat teigė prižiūrintis tik bendruomenei ir savivaldybei priklausančius socialinius dienos centrus.

„Privačius vaikų dienos centrus prižiūri kitos institucijos – Visuomenės sveikatos centras, Konkurencijos tarnyba, viešosios tvarkos saugotojai. Savivaldybė privačiais centrais nesidomi. Pagrindiniai tokių dienos centrų prižiūrėtojai – patys miestiečiai, kurie moka pinigus ir pasirenka – vesti vaiką į tokią ugdymo įstaigą ar ne“, – sakė V.Ilgius.

KAINOS

„Smaragdo miestas“
Viena vaiko priežiūros valanda kainuoja 5–7 litus.
Vienos dienos „stovyklėlė“ 3-6 ir 7-14 metų vaikams – 50 litų.
Būrelio abonementas vienam mėnesiui (8 kartai) – 140 litų.
Neribotas laikas vaikų kambaryje ir visi užsiėmimai – 320 litų mėnesiui.

„Mažasis genijus“
1 val. žaidimų kambaryje – 10 litų.
Vasaros stovyklos kaina savaitei – 360 litų.
Kitų užsiėmimų kainos iki rudens dar derinamos.


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs