Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
Išbandyti
2018 11 22

Ambasadorė: sąlygos lietuviams Jungtinėje Karalystėje nesikeis iki 2020 pabaigos

Sąlygos Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvenantiems lietuviams nesikeis bent iki 2020 metų pabaigos, jeigu susitarimas dėl „Brexit“ sąlygų bus patvirtintas, sako ambasadorė ES Jovita Neliupšienė.
Londonas
Londonas / Shutterstock.com nuotr.

„Per pereinamąjį laikotarpį iš principo nesikeičia situacija tiems žmonėms, kurie atvyks iki (Jungtinės Karalystės – BNS) išstojimo“, – žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje sakė diplomatė.

„Jiems užtikrintos tos pačios teisės ir pareigos, galimybė, kad bus apskaičiuoti jų mokami mokesčiai, pensijos, pripažintos kvalifikacijos ir taip toliau“, – kalbėjo ji.

Praėjusią savaitę ES ir Londono derybininkai sutarė dėl „Brexit“ sąlygų. Dokumentui jau pritarė Jungtinės Karalystės vyriausybė, o ES šalių lyderiai dėl jo spręs sekmadienį Briuselyje.

Pagal susitarimą, pereinamasis laikotarpis truks iki 2020 metų pabaigos, tačiau jį bus galima pratęsti.

Pasak J.Neliupšienės, sąlygos lietuviams Jungtinėje Karalystėje po pereinamojo laikotarpio paaiškės nuo ateities susitarimų.

„Galbūt jau turėsime sutartį su Jungtine Karalyste kaip su trečiąja šalimi, tai yra laisvos prekybos ar asociacijos sutartį, kuri taip pat turės, be abejo, ir tą vadinamą piliečių mobilumo, piliečių judėjimo elementą“, – teigė ambasadorė.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Jungtinėje Karalystėje gyvena daugiau nei 200 tūkst. lietuvių.

Vis dėlto vienas didžiausių iššūkių kils patvirtinti „Brexit“ susitarimą Jungtinės Karalystės parlamente. To nepasiekus, Britanijai iš ES grėstų išstoti be jokio susitarimo.

„Turime būti pasirengę ir tokiam variantui. Šalys narės iki pat parlamento sprendimo ruošiasi ir šitam scenarijui“, – kalbėjo J.Neliupšienė.

Ji tvirtino, kad derybos dėl „Brexit“ sąlygų yra sudėtingos, nes kasdieniame gyvenime žmonės nesusimąsto, kiek dalykų reguliuoja ES taisyklės.

„Kalbame ne tik apie kažkokias taisykles ar reguliavimus, koks švarus turi būti automobilis, bet kalbam, pavyzdžiui, ir apie taisykles, kaip iš vienos į kitą šalį pervažiuoja žmonės, ir ypač kai pervažiuoja žmonės, kurie vežasi savo augintinius, šuniukus ir kačiukus“, – teigė Lietuvos ambasadorė.

Susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų dar turės patvirtinti Europos ir nacionaliniai parlamentai.

Jungtinė Karalystė iš ES turėtų išstoti kitąmet kovą.

BNS žurnalisto V.Budzinausko kelionės į Briuselį išlaidas padengė Europos Parlamentas. Pranešimo turiniui tai įtakos neturi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius