„Teigiamai vertiname bet kokį atlaisvinimą, nes reikia nuo kažko pradėti, bet 90 proc. atvejų lauko kavinėms dirbti neapsimokės“, – BNS ketvirtadienį sakė G.Balnis.
Anot jo, kavinės atidarymas pareikalaus daug sąnaudų, jos neatsipirks.
„Kitas dalykas, kalbame apie balandžio galą, dar orai pakankamai vėsūs, o jei užeina lietus, klientai turėtų pereiti į vidų, o čia bus pakankamai sudėtinga laviruoti, nes per lietų paslaugos tęsti negalima“, – teigė G.Balnis.
Pasak jo, įmonė ketina atidaryti apie dešimt kavinių, tačiau tikėtina, kad jos dirbs ne kasdien, priklausomai nuo oro sąlygų.
„Net ir ten, kur dirbs, personalo skaičius bus sumažintas. Vietoje kai kuriais atvejais pamainoje 20 darbuotojų dirbs gal tik du. Čia toks pasitreniravimas, greičiausiai, nebus jokio uždarbio“, – sakė G.Balnis.
Iš „Amber Food“ valdomų 60 kavinių ir restoranų šeši dabar pristato maistą į namus.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad atverti lauko kavines – geras žingsnis, tačiau ar jos atsidarys, priklausys ir nuo vietos.
„Labai priklauso, kokioje vietoje esi, nes jei vieta nepatraukli, jei esi užmiestyje ar atokesnėje vietoje, be abejo, turi būti ir verslo logika, nes atsidaryti ir darbuotojams mokėti atlyginimus, kalbėti su tiekėjais, imti prekes ir neturėt apyvartų – visi žiūrės labai atsargiai, turi būti ne tik saugumas, bet ir verslo logika“, – BNS sakė E.Šiškauskienė.
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį sakė, jog kavinėse prie staliuko galės sėdėti ne daugiau kaip du žmonės, o tarp staliukų turės būti pakankamai didelis atstumais.
Vyriausybė trečiadienį iki gegužės 11 dienos pratęsė karantiną bei leido atnaujinti darbą daliai verslo. Jau nuo ketvirtadienio gali veikti visos parduotuvės, turguose galima prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis, o nuo pirmadienio veiklą galės atnaujinti lauko kavinės, muziejai, bibliotekos, kirpyklos, taip pat leista kita veikla lauke.