Už tokį apkaltos komisijos pirmininkės „valstietės“ Agnės Širinskienės pasiūlymą ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, 50 balsavo prieš, dar 4 susilaikė.
Pašalinti A.Kubilių buvo prašoma, nes jo sūnus Vytautas Kubilius buvo bendrovės „Modus grupė“, turinčios verslo interesų Baltarusijos energetikoje, stebėtojų tarybos narys. Anot A.Širinskienės, dėl to komisijai esą atsisako liudyti A.Skardžiaus šeimos draugas Romualdas Patalavičius.
Nepaisant to, kad V.Kubilius pasitraukė iš „Modus Grupės“ stebėtojų tarybos, A.Širinskienė tvirtino, kad konservatorius negali dirbti apkaltos komisijoje.
„Dėkoju premjerui Skverneliui (Sauliui Skverneliui – BNS), kad jis balsavo už tai, kad mane išmestų iš šitos komisijos. Labai aiškiai parodoma, kad Druskininkų Malinausko (mero Ričardo Malinausko – BNS) metodai išmesti visus opozicijos atstovus tampa pagrindine šių valdančiųjų linija“, – Seime po balsavimo sakė A.Kubilius.
„Turi būti situacija tokia, kad nesusidarytų net menkiausių abejonių dėl galimo galbūt interesų konflikto, ar menamo interesų konflikto [...], ir nebūtų galima ateityje spekuliuoti, kad kažkas buvo suinteresuotas, asmeniškai turėdamas problemų priimti vienokias ar kitokias komisijos išvadas“, – aiškindamas savo sprendimą balsuoti už A.Kubiliaus pašalinimą iš komisijos Seimo Vyriausybės valandos metu kalbėjo premjeras.
Anot jo, konservatorius savanoriškai galėjo nusišalinti nuo tyrimo dėl A.Skardžiaus apkaltos – Seimo narį būtų galima buvę pakeisti kitu.
Idėją išmesti A.Kubilių iš laikinosios tyrimo komisijos palaikė ne tik S.Skvernelis, bet ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Specialioji Seimo komisija tiria, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui A.Skardžiui.
Komisija yra nusprendusi kol kas narplioti tik A.Skardžiaus šeimos verslo Baltarusijoje peripetijas, nes STT atliekamas ikiteisminis tyrimas neleidžia gilintis į kitas parlamentaro veiklas, dėl kurių jis kaltinamas interesų painiojimu ir galimu priesaikos sulaužymu.
2017 metų birželį STT po naujienų portalo 15min pranešimų grupei Seimo narių prašant pradėjo ikiteisminį tyrimą, ar A.Skardžius nepadarė korupcinių nusikaltimų, dalyvaudamas svarstant teisės aktus dėl vėjo energetikos, kai tuo pat metu nuomojo žemės sklypus šiam verslui plėtoti. STT yra pranešusi, kad įtarimai niekam nėra pateikti.
Seimo Antikorupcijos komisija yra nustačiusi, kad Baltarusijos elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos įmonei „Investenergostroj“ paskolą yra suteikusi A.Skardžiaus žmona, valdanti 20 proc. šios įmonės akcijų. Kitas akcininkas – A.Skardžiaus draugas Romualdas Patalavičius.
Be to, nustatyta, kad A.Skardžiaus šeimos iš dalies valdoma „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.