Kaip 15min.lt sakė A.Šedžius, į Londoną jis atskrido naktį, buvo pavargęs, todėl nepatikrino, ar su savimi pasiėmė planšetinį kompiuterį, kurį buvo užkišęs už sėdynės.
„Išlipau iš lėktuvo, prisiminiau, kad palikau kompiuterį ir norėjau grįžti atgal jo pasiimti, tačiau apsaugos darbuotojas mane sustabdė ir pasakė, kad, pagal galiojančią tvarką, į lėktuvo saloną grįžti nebegaliu“, – pasakojo jis.
Kompiuteris yra Londone ir šiuo metu yra naudojamas, – piktinosi Andrius Šedžius.
Apsauginis A.Šedžiui pasiūlė kreiptis į skrydžių bendrovės atstovus ir paprašyti, kad šie atneštų kompiuterį. Jis taip ir padarė, tačiau jam buvo pažadėta, kad planšetinį kompiuterį jis atgaus ryte.
„Kitą rytą jau kitas kompanijos atstovas man pasakė, kad mano kompiuterio nerado, nieko jie neturi ir nieko nežino. Bendravo nemandagiai, numetė man telefono numerį, sakė, skambinkit ir ieškokit, – piktinosi jis. – Tris dienas aš jiems skambinau, niekas nekėlė ragelio, palikau žinučių, tačiau niekas su manimi nesusisiekė.“
Atsiimti kompiuterio vyks pats
Grįžęs į Lietuvą Seimo narys pabandė išsiaiškinti, kur šiuo metu yra jo kompiuteris. „Nesunkiai aptikau jo buvimo vietą penkių metrų tikslumu, turiu net adresą. Jis yra Londone ir šiuo metu yra naudojamas“, – sakė Seimo narys.
Parlamentaras įsitikinęs, kad jo daiktą greičiausiai pasisavino kuris nors „Ryanair“ darbuotojas. „Tikėtina, kad per naktį valytojai arba ekipažo nariai tą kompiuterį tiesiog pavogė“, – pridūrė pašnekovas.
Jis netiki, kad daiktą pasisavino kas nors iš keleivių, nes sėdynės aplink jį buvo tuščios, be to, iš lėktuvo jis išlipo paskutinis.
Po kiek laiko A.Šedžius susisiekė su Didžiosios Britanijos policija, tačiau pareigūnai jam atrašė, kad kompiuterio neieškos, nes jiems trūksta duomenų.
„Nemaloni istorija ne dėl to, kad tai būtų didelis finansinis praradimas. Man labiau gaila jame likusios informacijos, nuotraukų“, – teigė jis.
Seimo narys neatmeta galimybės pats nuvykti pas žmones, kurie naudoja jo kompiuterį. „Nuvyksiu tuo adresu su žmonėmis pasikalbėti. Sutinku jiems už jį sumokėti, kad tik pasiimčiau tą informaciją, kuri liko kompiuteryje. Kaina nedidelė, 150–200 svarų“, – teigė A.Šedžius.
Jis gailisi, kad „Ryanair“ darbuotojų griežčiau nepareikalavo jam tučtuojau grąžinti paliktą daiktą.