2018 09 11

Anksčiau „gandragalviai“, o dabar kolegos – R.Žemaitaitis sako perlipęs per save

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis pabrėžė, kad net ir pasirašius koalicinį susitarimą su valstiečiais-žaliaisiais dar bus deramasi dėl trijų esminių siūlymų. Jo teigimu, „Tvarka ir teisingumas“ atsisakė ministro posto, bet užims Seimo vicepirmininko poziciją.
Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Vienas iš tokių punktų yra tas, kad pelno mokesčio į valstybinį biudžetą sumokančių įmonių 25 proc. atitektų tai savivaldybei, kurioje įmonė vykdo veiklą“, – apie vieną iš siūlymų, dėl kurių dar vyks diskusijos, kalbėjo R.Žemaitaitis.

Jo teigimu, daugelyje įmonių naudojamasi mažesnių miestų infrastruktūra, tačiau „visas pelnas atkeliauja į Vilnių“.

„Finansų ministerijos pateiktais skaičiavimais, tokiam miestui kaip Mažeikiai tektų iki 700 mln. eurų“, – kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas. Anot jo, savivaldybės naudotųsi amerikietišku modeliu.

„Antras dalykas yra dėl statutinių pareigūnų pensijų, nuskaitytų krizės metu Kubiliaus Vyriausybės. Jų suma yra apie 200 mln. eurų. Mes pasiūlėme kiekvienais metais periodiškai po 70 mln. eurų grąžinti“, – sakė R.Žemaitaitis, pripažindamas, kad fiskalinės drausmės įstatymas gali sutrukdyti įgyvendinti šį siūlymą.

„Trečia yra vaiko pinigai. Mes pasiūlėme, kad mamoms, kurios yra išėjusios motinystės priežiūros atostogų, išmokas būtų galima grąžinti į prieškrizinį dydį. Vyriausybėje yra svarstoma didinti vaiko pinigus, nors suma išeina beveik tokia pati. Mums reikėtų 37 mln. eurų, o tai tiek pat, kiek reikėtų padidinti vaiko pinigus iki 50 eurų“, – pasakojo Seimo narys.

Posto neprašė, bet gavo

R.Žemaitaitis pripažino, kad jo partijos frakcija neprašė nei posto Vyriausybėje, nei Seimo vicepirmininko pozicijos, tačiau ši jiems pravers, norint įterpti sau rūpimus klausimus į darbotvarkę. Į šį postą gali pretenduoti pats R.Žemaitaitis.

Aš priėmiau sprendimą perlipti per save ir žengti į priekį

„Mes nereikalavom. Kai prasidėjo derybos, mes pasakėm, kad mums absoliučiai nereikia postų. Svarbiausia, kad prieš rinkimus suformuluoti dvidešimt strateginių uždavinių būtų įgyvendinti“, – tikino jis.

„Mano tikslas dabar, kad iki Seimo kadencijos pabaigos visi šie projektai būtų priimti“, – kalbėdamas apie „Tvarkos ir teisingumo“ siūlymus sakė R.Žemaitaitis.

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis pripažino, kad valstiečiai-žalieji nenorėjo derėtis dėl ankstesnei partijos vadovybei pradėtų teisėsaugos tyrimų.

„Man tapus pirmininku, prieš tai buvusiai vadovybei pareikšti įtarimai ir partijai pareikšti įtarimai. Natūralus dalykas, kad politikai nenori turėti ryšių su politine organizacija, kuriai pareikšti įtarimai. Galiu pasidžiaugti, kad nei dabartinėje Seimo frakcijoje, nei dabartinėje vadovybėje nėra nė vieno to žmogaus“, – pažymėjo politikas.

Paklaustas, ar norėtų tapti Seimo vicepirmininku, R.Žemaitaitis juokavo, kad norėtų tapti ir Kataro princu, bet iki tokių vilčių išsipildymo dar reikės balsavimo Seime.

„Seimas balsuoja ir niekas nežino, kaip slaptoje kabinoje Seimo nariai nubalsuos“, – pripažino jis.

Dėl epitetų nesigaili

R.Žemaitaitis ne kartą pasižymėjo skambiais pasisakymais apie koalicijos partnerius, kuriuos praminė „gandragalviais“, bet, jo manymu, tokia emocinga kritika dirbti kartu netrukdys.

Šie sprendimai kėlė masinę psichozę, ir aš buvau absoliučiai teisus.

„Galiu dirbti su visais žmonėmis, kai matau, kad sprendimai, susieti su mano pasiūlyta rinkimų programa, bus įgyvendinti. Aš tai sėkmingai darau jau trečią kadenciją. Net ir būdamas opozicijoje Andriaus Kubiliaus Vyriausybei, aš rėmiau tam tikrus sprendimus, kurie, mačiau, kad yra naudingi“, – sakė jis.

„Aš apsižodžiavau ar leisdavau sau kiek daugiau pasakyti dėl, pavyzdžiui, Alkoholio kontrolės įstatymo ar reklamų plėšymo iš žurnalų. Šie sprendimai kėlė masinę psichozę, ir aš buvau absoliučiai teisus. O politikai ir žmonės, kurie esame užsispyrę, turime peržengti per save.

Aš irgi turėjau psichologiškai per save perlipti, pasitarti su savimi: ar aš toliau einu opozicijos keliu, šaukiu ir nebandau įgyvendinti programinių nuostatų, ar turiu žengti kitą žingsnį. Aš priėmiau sprendimą perlipti per save ir žengti į priekį“, – pasakojo R.Žemaitaitis.

Buvę opoziciniai Seimo „tvarkiečiai“ antradienį prisidėjo prie valdančiosios koalicijos Seime.

Susitarimą dėl bendro darbo pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijų seniūnai.

Šis susitarimas leis „valstiečiams“ užsitikrinti formalią daugumą balsų parlamente – 73 iš 141.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynis narius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – 55, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija – 11 narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis