Kaip dienraščiui teigė Lietuvos daugiabučių namų savininkų bendrijų federacijos prezidentas Juozas Antanaitis, Šilumos ūkio įstatyme numatyta galimybė šildymo sezoną baigti pirma laiko gavus daugiau kaip pusės bendrijos narių pritarimą. Tačiau Civilinis kodeksas to esą neleidžia.
„Civilinio kodekso nuostatos yra aukščiau už bet kokius šilumininko ar kieno nors kito išmislus. Šiluma yra individuali prekė. Niekas negali už žmogų nuspręsti – šildysis jis ar ne. Yra individualios šilumos tiekėjo ir vartotojo sutartys. Ir šildymą pirma laiko galima atjungti tik keliais atvejais: kai pats vartotojas atsisako arba kai šilumos tiekimas kelia grėsmę žmogaus gyvybei ar statinio saugumui“, – pabrėžė J.Antanaitis.
Anot jo, bendrija teisėtai šilumos tiekimo atsisakyti gali tik tokiu atveju, kai tam pritaria absoliučiai visi jos nariai.
J.Antanaičio teigimu, gyventojai, be kurių sutikimo daugiabučiams nutrauktas šilumos tiekimas, turi teisę kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Esą tokių bylų pralaimėti neįmanoma.
Šis šildymo sezonas tiek vilniečiams, tiek kitų miestų gyventojams buvo vienas brangiausių, todėl žmonės masiškai skuba atsisakyti šilumininkų paslaugų.