Baltos putos Šešupėje atrodė išties įspūdingai. Tačiau tai buvo ne šventė žiūrovams. Aplinkiniai gyventojai sunerimo dėl gaištančių žuvų, o aplinkosaugininkai ėmėsi daryti tyrimus, ieškoti kaltininkų, kas ir ką galėjo supilti į upės vandenį.
Perdavė teisėsaugai
Pasak Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojo Rimo Aleknos, praėjus savaitei jie vis dar negali pasakyti, kas kaltas dėl nelaimės.
„Yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, dabar policija tvarkosi. Mes visus mėginius, viską, kas priklauso iš mūsų pusės, padarėme. Pirmadienį imsime papildomus mėginius, pagal tvarką priklauso tai padaryti po savaitės. Bet patį tyrimą dabar atlieka policija ir kuruoja prokuratūra“, – 15min.lt penktadienį sakė R.Alekna.
Kaip jau skelbta, Šešupės ties Antanavu vandens tyrimų preliminarūs rezultatai parodė, kad kelių elementų koncentracijos upės vandenyje viršytos dešimtis kartų. Tos medžiagos yra fosforas (dvigubai viršyta leistina koncentracija), amonio azotas (leistina koncentracija yra 0,5 mg/l, o skirtingose upės vietose ji siekė nuo 0,04 mg/l iki 7,3 mg/l) ir anijoninės paviršiaus aktyviosios medžiagos. Pastarųjų paviršiniuose vandenyse iš viso neturėtų būti, bet jos gali sukelti vandens putojimą ir paprastai įeina į įvairių ploviklių sudėtį.
Skaičiuojama, kad dėl Šešupės vandens taršos aplinkai padaryta daugiau kaip 90 tūkst. eurų žala. Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šešupės taršos.
Rekomenduoja nesimaudyti
Kol kas aplinkosaugininkai yra gavę tik upės vandens tyrimų preliminarius rezultatus. Kas bus rasta gyventojų kanalizacijos šuliniuose, gamybos įmonių valymo įrenginiuose, paaiškės vėliau.
Praėjus kelioms dienoms po užfiksuotos taršos gyventojai buvo įspėti, kol bus nustatyta kokiomis cheminėmis medžiagomis užteršta ir ar tai kelia pavojų žmonių sveikatai, šiame ruože nesimaudyti, negirdyti gyvulių, nenaudoti vandens laistymui.