Gruodžio pradžioje nukeltos stelos iš Antakalnio kapinių buvo išvežtos į „Grindos“ teritoriją. Tuomet meras Remigijus Šimašius teigė, kad tai nieko bendro su kapais neturintis paminklas, nes jis nėra ant kapų.
O kur šioms steloms bus rasta vietos ateityje, nebuvo nuspręsta.
Priešpaskutiniame kadenciją baigiančios tarybos posėdyje pritarta siūlymui stelas perduoti viešajai įstaigai „Hesonos klubas“, o jos atsidurs Druskininkuose esančiame Grūto parke.
Pagal sutartį, kuriai pritarė taryba, „perduodamas Savivaldybės turtas – 6 vienetai Vilniaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančio ilgalaikio materialiojo turto, t. y. skulptūros – figūrinės stelos (toliau – stelos), kurių likutinė vertė – 13 611,11 eurų, 2023 m. kovo mėnesio duomenimis“.
Sutartis sudaroma 20-čiai metų.
Istorinės atminties komisijos siūlymu, prie stelų parke turėtų būti pastatytas ir stendas, kurio tekstą teks suderinti su minėta komisija. Taip pat, kaip sakė komisijos atstovė Kamilė Šeraitė, „kad būtų išlaikyta stelų kompanavimo schema, kas reikštų, jog taip pat reikėtų Antakalnio kapinėse išmontuoti postamentą ir ten esantį aukurą.“
Taryboje buvo ir šiam sprendimui nepritariančių. Sergejus Popovas pareiškė, kad sprendimas per ankstyvas, kadangi esą „nesibaigęs teisinis ginčas“, todėl „vyksta vilniečių lėšų švaistymas iš Vilniaus biudžeto“.
R.Šimašius atsakė, kad tai nesąs joks švaistymas, nes pasirinkta ne nugriauti monumentą, o jį nukelti, tačiau esą pasirinkta išsaugoti okupacijos ženklą. O Jungtinių tautų Žmogaus teisių komiteto priekaištus, anot mero, vadinti teisiniu ginču yra per skambu, nes Lietuvoje visiems puikiai žinoma, kas į šį komitetą kreipėsi.
Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas po gauto skundo steloms taiko laikinąsias apsaugos priemones. Savivaldybės teigimu, tarybos sprendimas laikinosioms apsaugos priemonėms neprieštarauja, nes stelos tiesiog perkeliamos į kitą eksponavimo vietą.