„Konstatuota, kad Aplinkos ministerija turimomis priemonėmis nepajėgi pilnai kontroliuoti atliekų tvarkymo srities, o šiuo metu galiojanti atliekų tvarkytojų išduodamų pažymų apie sutvarkytas atliekas sistema sudaro sąlygas piktnaudžiavimui ir sukčiavimui.
Atkreiptas dėmesys, kad išduodamos pažymos apie atliekų sutvarkymą ne užtikrina, o skatina sukčiavimą, korupciją, kontrabandą, atsiranda organizuoto nusikalstamumo interesas.
Komisijos nariai, išklausę prokuratūros atstovų paaiškinimus dėl atliekų tvarkymo srityje padarytų veikų tyrimo, ragino prokuratūrą iš pasyvios stebėjimo pozicijos pereiti į aktyvią – procesinių veiksmų poziciją“, – rašoma komisijos pranešime.
Posėdyje taip pat diskutuojama apie ypatingą grėsmę keliančių pavojingų medicininių atliekų tvarkymą, jo kontrolę bei būtiną tarptautinio bendradarbiavimo skatinimą keičiantis šios srities informacija.
Posėdyje buvo aptartos šio sektoriaus veiklos reglamentavimo teisėkūros problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Atkreiptas dėmesys, jog kai kuriais atvejais teisėkūros iniciatyvų procesą įtakoja suinteresuoti lobistai, todėl teisinės aplinkos keitimo iniciatyvos yra blokuojamos.
Komisija nusprendė tęsti atliekų tvarkymo sektoriaus teisinio reglamentavimo svarstymą ir reikalauti iš Generalinės prokuratūros pagal kompetenciją užtikrinti atsakomybės už padarytus neteisėtus veiksmus neišvengiamumą.