Kai kurie komisijos nariai į ją paskiriami jau 6 kadencijas iš eilės, kas sudaro sąlygas susiformuoti asmeniniams ilgalaikiams ryšiams, kurie trukdo priimti objektyvius sprendimus.
„VTEK įsipareigojo atlikti išsamų tyrimą dėl trisdešimt aštuonių KPD sudaromų Vertinimo tarybų narių elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, reglamentuojančioms privačių interesų deklaracijų pateikimo tvarką ir terminus“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2017 m. kovą, atlikusi teisės aktų, reglamentuojančių nekilnojamąjį kultūros paveldą administruojančių įstaigų veiklą, sprendimų dėl nekilnojamųjų objektų pripažinimo kultūros vertybėmis priėmimą bei kontrolę, antikorupcinius vertinimus, pateikė pastabas ir pasiūlymus dėl nuostatų, laikytinų korupcijos rizikos veiksniu.
Tąkart STT atkreipė dėmesį, kad Kultūros paveldo komisijos nariams nėra nustatytų specialiųjų ir bendrųjų reikalavimų, tarp jų ir nepriekaištingos reputacijos bei kompetencijos paveldosaugos srityje; kai kurie komisijos nariai į ją paskiriami jau 6 kadencijas iš eilės, kas sudaro sąlygas susiformuoti asmeniniams ilgalaikiams ryšiams, kurie trukdo priimti objektyvius sprendimus; nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų nariams taip pat nenumatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, nėra aišku kaip jie atrenkami ir paskiriami į vertinimo tarybas; nereglamentuoti atvejai, kai tarybos nariai nedalyvauja posėdžiuose; nenustatytas vertinimo tarybos narių kadencijų skaičius.
Antikorupcijos komisija Kultūros ministerijos tikina paprašiusi pateikti paaiškinimus, kaip yra atsižvelgta į STT pateiktas antikorupcinio vertinimo pastabas ir kokie teisės aktų pakeitimai, siekiant išskaidrinti kultūros paveldo vertinimo sritį, padaryti.